Wróbel: Obłość Platformy Obywatelskiej [OPINIA]

autor: Jan Wróbel24.01.2020, 10:14; Aktualizacja: 24.01.2020, 10:14
Jan Wróbel

Trudno się gorączkować, skoro z ust kandydatów na szefa Platformy – kandydatów notabene ubywających – nie padły w ostatnich latach żadne merytoryczne uwagi, które odróżniałyby jednego od drugiego. Chodzi mi o to, że gdyby niemal dowolną wypowiedź na temat kapitalizmu, demokracji, Europy czy Polski autorstwa Budki przypisać Sienkiewiczowi, te Sienkiewicza Musze, jej zaś Budce, konia z rzędem temu, kto by się zorientował. Może z wyjątkiem słów o kamieni kupie – tyle że te ich autor wypowiedział wiele lat temu, i to nieoficjalnie.źródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Powiedzcie Państwo, ale tak z ręką na sercu – czy emocjonujecie się wyborami na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej? Szczęśliwy, kto odpowiedział „tak”, przynajmniej ma jakieś hobby (pomijam osoby zajmujące się PO zawodowo, czyli polityków, służby oraz płatnych internetowych trolli), odrywające go chociaż na chwilę od rozmyślań na temat klimatu, wojny i sądów. Ja do tych szczęściarzy nie należę.

Trudno się gorączkować, skoro z ust kandydatów na szefa Platformy – kandydatów notabene ubywających – nie padły w ostatnich latach żadne merytoryczne uwagi, które odróżniałyby jednego od drugiego. Chodzi mi o to, że gdyby niemal dowolną wypowiedź na temat kapitalizmu, demokracji, Europy czy Polski autorstwa Budki przypisać Sienkiewiczowi, te Sienkiewicza Musze, jej zaś Budce, konia z rzędem temu, kto by się zorientował. Może z wyjątkiem słów o kamieni kupie – tyle że te ich autor wypowiedział wiele lat temu, i to nieoficjalnie.

Magazyn DGP z 24 stycznia 2020 r.

Magazyn DGP z 24 stycznia 2020 r.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Pozostało 28% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Reklama

Komentarze (5)

 • były wyborca PO(2020-01-24 13:37) Zgłoś naruszenie 53

  PO skompromitowała się zniknięciem podczas afery z niedopuszczeniem Polski do głosu w sprawie Holocaustu. Dla wyborców to sygnał, że probemy PO po prostu będzie ignorować znikając w szafie. Dla zagranicy sygnał, że Polaków można rozgrywać przeciw sobie.

  Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2020-01-25 10:29) Zgłoś naruszenie 33

  ...............Odpowiem Wam wszystkim tak : W 2008r z mocą na 1998r..Tusk reprezentant PO i PSLem wstecznie na siłę wprowadził Ustawę POmostową na niekorzyść tysięcy zatrudnionych w najPOlejszych warunkach pracy po fakcie tej pracy kradnąc Im wiek emerytalny 60 lat. Później ponownie po tym działaniu także Im wydłużył o kolejne 2 lata próbując zmusić tak spracowanych do pracy aż do 67r. zycia a wieć często przez 52 lata pracy nie patrząc na to ilu Robotników nie dożyję tego wieku. TK klepnął to wszystko mimo iz mieliśmy z oczywistym wstecznym działaniem jako „OK” -legalne. I od tego momentu widać było, że mamy dyspozycyjne Sądy RP podległe Tuskowi i Politykom... Gdzie wówczas było TSUE ,gdzie wówczas byli obrońcy Konstytucji?.... Tusk stwierdził "jak się będą sądzić o to to " podniesie koszty sądowe" - i to uczynił przez Budke podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS... podpuszczając także TK Rzeplinskiego.że nadal jest OK..-- tak miał być zrealizowany "dostęp obywateli do Sądów"--- wg Budki który o ten dostęp juz za PiS protestował w Żorach. o ironio hahahaha A teraz zastanówcie się pracownicy Sądownictwa wspierani przez PO-PSL --już dawno straciliście wiarygodność. !

  Odpowiedz
 • tym.(2020-01-26 16:26) Zgłoś naruszenie 34

  PO już nic nie pomoże.Nawet nowy przewodniczący Budka , bo i on też już przesiągł ,,starymi jajami, .Teraz pan Budka przez najbliższy czas będzie budował nowe, swoje układy i robił porządek ze ,,Schetynami,,.

  Odpowiedz
 • Jaro(2020-01-28 21:11) Zgłoś naruszenie 10

  Ja tam będę rozemocjonowany wyborami w pisie. Czy aby Prezes wygra. Chyba z nerw kupię sobie różaniec. Chociaż,...po co ateiście różaniec?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie