statystyki

Weimar w oczekiwaniu na Macrona

autor: Łukasz Grajewski, Magdalena Cedro21.01.2020, 06:00; Aktualizacja: 21.01.2020, 07:26
W Lens na północy Francji spotkają się dziś ministrowie do spraw europejskich Francji, Niemiec i Polski. Na tak wysokim szczeblu przedstawiciele tych państw ostatni raz rozmawiali w 2016 r.

W Lens na północy Francji spotkają się dziś ministrowie do spraw europejskich Francji, Niemiec i Polski. Na tak wysokim szczeblu przedstawiciele tych państw ostatni raz rozmawiali w 2016 r.źródło: ShutterStock

Przedstawiciele Berlina, Paryża i Warszawy ponownie siadają do wspólnych obrad. Ale stolice wciąż za dużo dzieli, by mówić o powrocie do Trójkąta Weimarskiego.

W Lens na północy Francji spotkają się dziś ministrowie do spraw europejskich Francji, Niemiec i Polski. Na tak wysokim szczeblu przedstawiciele tych państw ostatni raz rozmawiali w 2016 r. Z powrotu do rozmów cieszy się w rozmowie z DGP niemiecki uczestnik dzisiejszych rozmów Michael Roth.

– Jesteśmy trzema dużymi krajami w środku Unii Europejskiej. Odpowiadamy za wschód, jak i zachód Wspólnoty, i chcemy odgrywać rolę budowniczych mostów – mówi wysłannik Berlina, który dziś zasiądzie do stołu razem z Amélie de Montchalin i Konradem Szymańskim.


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie