statystyki

Weimar w oczekiwaniu na Macrona

autor: Łukasz Grajewski, Magdalena Cedro21.01.2020, 06:00; Aktualizacja: 21.01.2020, 07:26
W Lens na północy Francji spotkają się dziś ministrowie do spraw europejskich Francji, Niemiec i Polski. Na tak wysokim szczeblu przedstawiciele tych państw ostatni raz rozmawiali w 2016 r.

W Lens na północy Francji spotkają się dziś ministrowie do spraw europejskich Francji, Niemiec i Polski. Na tak wysokim szczeblu przedstawiciele tych państw ostatni raz rozmawiali w 2016 r.źródło: ShutterStock

Przedstawiciele Berlina, Paryża i Warszawy ponownie siadają do wspólnych obrad. Ale stolice wciąż za dużo dzieli, by mówić o powrocie do Trójkąta Weimarskiego.

W Lens na północy Francji spotkają się dziś ministrowie do spraw europejskich Francji, Niemiec i Polski. Na tak wysokim szczeblu przedstawiciele tych państw ostatni raz rozmawiali w 2016 r. Z powrotu do rozmów cieszy się w rozmowie z DGP niemiecki uczestnik dzisiejszych rozmów Michael Roth.

– Jesteśmy trzema dużymi krajami w środku Unii Europejskiej. Odpowiadamy za wschód, jak i zachód Wspólnoty, i chcemy odgrywać rolę budowniczych mostów – mówi wysłannik Berlina, który dziś zasiądzie do stołu razem z Amélie de Montchalin i Konradem Szymańskim.


Pozostało jeszcze 90% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie