Rosyjski hymn nie zabrzmi na igrzyskach…

autor: Jakub Kapiszewski10.12.2019, 11:05; Aktualizacja: 10.12.2019, 11:06
Rosja od dłuższego czasu ma poważne problemy z dopingiem. Po zimowych igrzyskach w Soczi w 2014 r. okazało się, że w kraju działa zorganizowany system oszukiwania testów antydopingowych, a w podmienianie próbek moczu zawodników byli zaangażowani działacze sportowi, a nawet służby specjalne.

Rosja od dłuższego czasu ma poważne problemy z dopingiem. Po zimowych igrzyskach w Soczi w 2014 r. okazało się, że w kraju działa zorganizowany system oszukiwania testów antydopingowych, a w podmienianie próbek moczu zawodników byli zaangażowani działacze sportowi, a nawet służby specjalne.źródło: ShutterStock

…ani na przyszłorocznych igrzyskach letnich w Tokio, ani na zimowych zmaganiach w 2022 r. w Pekinie, ani podczas najbliższych mistrzostw świata w piłce nożnej. To efekt czteroletniego zakazu udziału w najważniejszych imprezach sportowych na świecie, jaki na Rosję nałożyła Światowa Agencja Antydopingowa (WADA).

Rosja od dłuższego czasu ma poważne problemy z dopingiem. Po zimowych igrzyskach w Soczi w 2014 r. okazało się, że w kraju działa zorganizowany system oszukiwania testów antydopingowych, a w podmienianie próbek moczu zawodników byli zaangażowani działacze sportowi, a nawet służby specjalne. W efekcie Międzynarodowy Komitet Olimpijski odebrał medale kilku atletom, w tym bobsleistom Aleksandrowi Zubkowowi oraz Aleksiejowi Wojewodzie.


Pozostało 48% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie