statystyki

Rosyjski hymn nie zabrzmi na igrzyskach…

autor: Jakub Kapiszewski10.12.2019, 11:05; Aktualizacja: 10.12.2019, 11:06
Rosja od dłuższego czasu ma poważne problemy z dopingiem. Po zimowych igrzyskach w Soczi w 2014 r. okazało się, że w kraju działa zorganizowany system oszukiwania testów antydopingowych, a w podmienianie próbek moczu zawodników byli zaangażowani działacze sportowi, a nawet służby specjalne.

Rosja od dłuższego czasu ma poważne problemy z dopingiem. Po zimowych igrzyskach w Soczi w 2014 r. okazało się, że w kraju działa zorganizowany system oszukiwania testów antydopingowych, a w podmienianie próbek moczu zawodników byli zaangażowani działacze sportowi, a nawet służby specjalne.źródło: ShutterStock

…ani na przyszłorocznych igrzyskach letnich w Tokio, ani na zimowych zmaganiach w 2022 r. w Pekinie, ani podczas najbliższych mistrzostw świata w piłce nożnej. To efekt czteroletniego zakazu udziału w najważniejszych imprezach sportowych na świecie, jaki na Rosję nałożyła Światowa Agencja Antydopingowa (WADA).

Rosja od dłuższego czasu ma poważne problemy z dopingiem. Po zimowych igrzyskach w Soczi w 2014 r. okazało się, że w kraju działa zorganizowany system oszukiwania testów antydopingowych, a w podmienianie próbek moczu zawodników byli zaangażowani działacze sportowi, a nawet służby specjalne. W efekcie Międzynarodowy Komitet Olimpijski odebrał medale kilku atletom, w tym bobsleistom Aleksandrowi Zubkowowi oraz Aleksiejowi Wojewodzie.


Pozostało jeszcze 48% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie