statystyki

PiS buduje legendę Mariana Banasia [TWEET TYGODNIA]

autor: Bartek Godusławski06.12.2019, 07:33; Aktualizacja: 06.12.2019, 08:08

źródło: DGP

To pewnie kwestia dni, gdy opozycja i media niechętne rządowi zaczną bronić prezesa NIK. Choć CBA twierdzi, że w jego oświadczeniach majątkowych znalazła nieprawdziwe informacje, a także że ukrywał majątek i zatajał źródła dochodu, to sposób, w jaki PiS go traktuje, sprawi, że za chwilę sympatia opinii publicznej może się przesunąć w stronę Mariana Banasia.

Obecna ekipa nie bierze jeńców. Choć dymisję szefa NIK miała już w rękach, to niezręczność, z jaką próbowano go nakłonić do odpowiedniego zredagowania rezygnacji, spowodowała, że PiS znalazł się w punkcie wyjścia. W ubiegły piątek Banaś – co sam potwierdził w specjalnym oświadczeniu – był gotowy ustąpić z urzędu. Najprawdopodobniej właśnie taki scenariusz ustalono dzień wcześniej podczas spotkania z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, ministrem spraw wewnętrznych i administracji oraz koordynatorem służb Mariuszem Kamińskim. Tyle że później PiS jak zwykle przedobrzył, zaś komentarze polityków tej partii, np. europosłanki Beaty Mazurek, przekonały prezesa NIK, że nie warto rezygnować, bo i tak partia mu nie odpuści.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Reklama

Komentarze (1)

  • Bert(2019-12-06 20:02) Zgłoś naruszenie 35

    posłuchajcie karki od wuja pieńkosia, nie wątpię, że marzy wam się "wojna" Banasia z PISem, ale muszę was zmartwić, Banaś jest człowiekiem zasad i PIS generalnie skupia takich ludzi. Kaczyński pospieszył się z namawianiem Banasia do rezygnacji, bo to co wiadomo z prasy nt. rzekomych przewin Banasia, to w mojej ocenie lipa, przynajmniej w sprawie podatkowej.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie