statystyki

Erdoğan zabrania publikacji krytycznych wiadomości na temat interwencji w Syrii

autor: Elżbieta Rutkowska16.10.2019, 07:46; Aktualizacja: 16.10.2019, 07:46
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan

Administracja prezydenta Erdoğana zabroniła publikacji krytycznych wiadomości i komentarzy na temat interwencji na północy Syrii. Za złamanie tego zakazu zatrzymano ostatnio dwie osoby.źródło: ShutterStock

Administracja prezydenta Erdoğana zabroniła publikacji krytycznych wiadomości i komentarzy na temat interwencji na północy Syrii. Za złamanie tego zakazu zatrzymano ostatnio dwie osoby.

Prokuratura w Stambule wydała oświadczenie, w którym stwierdza, że każdy, kto zagrozi „pokojowi społecznemu Republiki Tureckiej, jej pokojowi wewnętrznemu, jedności i bezpieczeństwu” za pomocą publikacji lub emisji „wszelkiego rodzaju sugestywnych wiadomości”, będzie ścigany zgodnie z tureckim kodeksem karnym i prawem antyterrorystycznym. Zakaz dotyczy również wpisów w mediach społecznościowych.

Dokument nosi datę 10 października. Tego samego dnia rano stambulska policja zabrała z domu Hakana Demira, redaktora lewicującego dziennika „BirGün”. Zatrzymano go z powodu wpisu na Twitterze na temat ofensywy tureckiej w Syrii, umieszczonego na profilu gazety. Jak informuje „BirGün”, później w ciągu dnia sąd warunkowo zwolnił dziennikarza z aresztu, zabronił mu jednak opuszczania kraju.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie