statystyki

Dylematy przedwyborcze [OPINIA]

autor: Grzegorz Osiecki03.10.2019, 10:35; Aktualizacja: 03.10.2019, 10:36
Grzegorz Osiecki

Grzegorz Osieckiźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Górski

W każdej kampanii pojawia się temat debat. Tego, czy warto je robić; czy są wartością dodaną dla wyborców, czy tylko mają być okazją do wizerunkowych sztuczek dla polityków. Zapewne potrzebne są i takie, i takie. Te duże telewizyjne pozwalają błysnąć (lub wprost przeciwnie) przed wyborcami.

Te mniejsze, kameralne pozwalają skonfrontować kandydatów na posłów z konkretnymi problemami. Taka jest wartość dodana debat, które razem z RMF organizujemy i transmitujemy. Pozwalają one wyjść poza główne narracje rywalizujących ugrupowań i dopytać o kwestie, których partie nie eksponują. Problem kredytów frankowych czy cen energii to dwie sprawy, których rozwiązanie może rzutować na przyszłość naszej gospodarki. O obie pytaliśmy na ostatniej debacie.

Dzisiejsze orzeczenie TSUE w sprawie frankowiczów może się okazać sporym kłopotem dla rządzących. Jak wynikało z debaty, gdyby to opozycja wzięła władzę, inicjatywę w sprawie kredytów frankowych przejąłby Sejm. Izabela Leszczyna z Koalicji Obywatelskiej proponowała powrót do projektu ustawy, którą PO zgłosiła w końcówce swoich rządów. Była ona rodzajem kompromisu między postulatami kredytobiorców walutowych a bankami.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • Tyle i aż.(2019-10-03 14:59) Zgłoś naruszenie 20

    " gdyby to opozycja wzięła władzę" ale nie przejęła " gdyby to opozycja wzięła władzę"" to nawet wisła była by zatruta a ekolodzy nadawali by na PiS że zatruł wisłe -lecz teraz "rzeka sobie z tym poradzi a Kozy na Wisle to zbrodnia"

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie