statystyki

Dylematy przedwyborcze [OPINIA]

autor: Grzegorz Osiecki03.10.2019, 10:35; Aktualizacja: 03.10.2019, 10:36
Grzegorz Osiecki

Grzegorz Osieckiźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Górski

W każdej kampanii pojawia się temat debat. Tego, czy warto je robić; czy są wartością dodaną dla wyborców, czy tylko mają być okazją do wizerunkowych sztuczek dla polityków. Zapewne potrzebne są i takie, i takie. Te duże telewizyjne pozwalają błysnąć (lub wprost przeciwnie) przed wyborcami.

Te mniejsze, kameralne pozwalają skonfrontować kandydatów na posłów z konkretnymi problemami. Taka jest wartość dodana debat, które razem z RMF organizujemy i transmitujemy. Pozwalają one wyjść poza główne narracje rywalizujących ugrupowań i dopytać o kwestie, których partie nie eksponują. Problem kredytów frankowych czy cen energii to dwie sprawy, których rozwiązanie może rzutować na przyszłość naszej gospodarki. O obie pytaliśmy na ostatniej debacie.

Dzisiejsze orzeczenie TSUE w sprawie frankowiczów może się okazać sporym kłopotem dla rządzących. Jak wynikało z debaty, gdyby to opozycja wzięła władzę, inicjatywę w sprawie kredytów frankowych przejąłby Sejm. Izabela Leszczyna z Koalicji Obywatelskiej proponowała powrót do projektu ustawy, którą PO zgłosiła w końcówce swoich rządów. Była ona rodzajem kompromisu między postulatami kredytobiorców walutowych a bankami.


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • Tyle i aż.(2019-10-03 14:59) Zgłoś naruszenie 20

    " gdyby to opozycja wzięła władzę" ale nie przejęła " gdyby to opozycja wzięła władzę"" to nawet wisła była by zatruta a ekolodzy nadawali by na PiS że zatruł wisłe -lecz teraz "rzeka sobie z tym poradzi a Kozy na Wisle to zbrodnia"

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie