Kim jest wyborca PiS? "Wyższy poziom neurotyczności, uważają się za demokratów" [PORTRET WYBORCY PIS]

autor: Paulina Nowosielska05.08.2019, 07:00; Aktualizacja: 05.08.2019, 11:00
Elektorat PiS ma poczucie wyjątkowości, odróżniania się od innych. Co ciekawe, potwierdzają to badania autopercepcji, które mówią o tym, jak ci ludzie sami siebie postrzegają.

Elektorat PiS ma poczucie wyjątkowości, odróżniania się od innych. Co ciekawe, potwierdzają to badania autopercepcji, które mówią o tym, jak ci ludzie sami siebie postrzegają.źródło: ShutterStock

- Mają przeświadczenie, że działania ich partii ukierunkowane są na dobro ogółu. Nie widzą w decyzjach wybranych przez siebie polityków egoizmu, ale dostrzegają egoistyczne postawy u przeciwników. Uważają się za demokratów, przede wszystkim dlatego, że reguły demokracji umożliwiły ich przedstawicielom zdobycie władzy - mówi politolog, prof. Ewa Marciniak.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (50)

  • Yhym(2020-02-28 09:04) Zgłoś naruszenie 10

    Hahahaha. Dziś nie ma większych neurotyków od osobników obłąkanych biegających po ulicach z transparentami i głoszeniem prawdy objawionej o zagrożonej demokracji.

    Odpowiedz
  • asakura(2019-12-11 09:30) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram to stanowisko, wspaniale napisane

    Odpowiedz
  • motonostalgia(2019-08-14 17:58) Zgłoś naruszenie 01

    Jako zdeklarowany od dawna wyborca Pisu moge tylko tyle napisac ze wcale sie nie dziwie ze przegrywacie kolejne wybory. Najblizsze rowniez przegracie i to z kretesem! Przeczytalem dokladnie ten durny artykul, probujac u siebie odnalesc cechy ktore mi przykleily razem, najpierw pani politolog prof. Ewa Marciniak oraz autorka tekstu pani Pulina Nowosielska.. Otoz drogie panie , wybierzcie sie razem do Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Tworkach .Tam podobno sa specjalisci ,oni sprowadza was na ziemie. Gdyby wasza glupota miala skrzydla obie lataly byscie po niebie jak golebice...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • motonostalgia(2019-08-14 17:38) Zgłoś naruszenie 00

    Specjalistyczne Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza

    Odpowiedz
  • MAK(2019-08-06 21:08) Zgłoś naruszenie 42

    Cele „tęczowej zarazy” nie są żadną tajemnicą,dla wyborcóe PiS, zaraza sama biega po ulicach i krzyczy, o jaki „nowy ład społeczny” walczy. Przy tym ustawili się w takiej pozycji propagandowej, która pozwala na odwrócenie podstawowych pojęć. Język i prowokacje, jakimi posługuje się ta *****, nie podlegają żadnemu systemowi wartości i estetyki, a bardzo często przekraczają kodeks karny Powszechnymi określeniami używanymi przez „tęczową zarazę” są: katotaliban, ********** pedofile, no i wreszcie „czarna zaraza”. O takich pieszczotach jak „faszyści”, „naziści” nie warto się rozpisywać, bo to już niestety nikogo nie razi. Z pozycji agresorów, prymitywów, bolszewików po prostu, „tęczowa zaraza” przedstawia się jako ofiary aktów agresji i wszystko odbywa się według znanego schematu. Najpierw następuje seria wulgarnych wyzwisk, profanacji, plucia, szczucia, prowokowania. Potem czeka się na reakcję, jakąkolwiek, co jest bardzo ważne, ponieważ z incydentu produkuje się „mowę nienawiści”. Obojętnie kto nie wytrzyma, może to być sołtys, pracownik IKEA, ale oczywiście najlepiej sprowokować kogoś znanego i wysoko postawionego. Od kilku dni we wszystkich mediach przywoływana jest „tęczowa zaraza” i od tego momentu, nie od „cipkomaryjki”, zaczyna się dyskusja na temat „mowy nienawiści”. A po co pytam? Po co ta dyskusja? Nie dyskutować, ale bezwzględnie tępić „tęczową zarazę” Na każdym kroku nazywać po imieniu neobolszewicką patologię, bo patologię się tępi, z patologią się nie dyskutuje. Skutki naiwnego, nowotestamentowego, podejścia do zła wcielonego, widzimy w ostatnich miesiącach. Gdyby nie wielki opór społeczny, głównie w Internecie, we wrześniu mielibyśmy zamiast ciała pedagogicznego „tęczową zarazę” w pokojach nauczycielskich. Kościół popełnił grzech zaniechania, w najlepszym razie naiwności. Powtarzanie w kółko, że każdemu człowiekowi, homoseksualiście również, należy się szacunek, to są szkodliwe truizmy w kontekście aktów agresji i całej nieludzkiej ideologii. Późno, bardzo późno i oby nie za późno padł właściwy głos ze strony hierarchy, szkoda, że tylko jednego hierarchy potężnej instytucji. Niezwykle ważne w tym wszystkim jest to, aby teraz nie dać się zaszczuć, broń Boże za nic nie przepraszać, przeciwnie przyłożyć satyrą ,na każdym kroku pokazywać prowokacje, wulgaryzmy, zdziczenie i bolszewizm „tęczowej zarazy”, potem nazywać „tęczową zarazę” „tęczową zarazą”. Innej strategii na tej wojnie nie ma i nie będzie, o ile mówimy o strategii zwycięskiej. Każdy krok w tył i moment zawahania, zostanie bezlitośnie wykorzystany przez neobolszewickich ideologów i towarzyszy przebranych za tęczowe penisy. Nie dyskutować, tępić „tęczową zarazę”!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Sceptyk(2019-08-06 10:20) Zgłoś naruszenie 54

    Kim jest wyborca Koalicji Europejskiej? Wg włoskich mafiozów ludzie dzielą się na ważniaków i cwaniaków. Politycy PISu i ich wyborcy to ważniaki - dbają o ogólne wartości i dobro całego społeczeństwa aby tą postawą czy działalnością zasłużyć na swoją egoistyczną potrzebę uznania i wywyższenia. Politycy PO i ich wyborcy to cwaniaki - nie potrzebują lustra społeczeństwa żeby zadbać o wizerunek swojej lepszości - zdobywają ją bogactwem uzyskanym z pokątnych interesów, dzięki pobolszewickim stosunkom społecznym gdzie nieproduktywni ludzie klasy średniej mają niezasłużenie wysoki status społeczny jak lekarze, prawnicy, pseudobiznesmeni czy urzędnicy - to jest zaplecze cwaniaków. Idąc bardziej przyrodniczym językiem można rozróżnić tutaj drapieżników i roślinożerców...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Baśka(2019-08-06 09:52) Zgłoś naruszenie 114

    kobiety nigdy nie dostawały żadnych pieniędzy na dzieciaki a i tak dawały sobie radę.Kiedyś dzieciaki były inne.Nie było internetu,komórek, technologi rozwiniętej a i tak było lepiej.Ludzie byli lepsi.Teraz wszystko jest gorsze.

    Odpowiedz
  • zxc(2019-08-05 20:28) Zgłoś naruszenie 156

    "czego od polityków PiS oczekują wyborcy: stabilizacji na rynku pracy, obrony miejsc zatrudnienia" Tego oczekuje się od każdego rządu na całym świecie... :)

    Odpowiedz
  • ktoś(2019-08-05 19:18) Zgłoś naruszenie 928

    ta Pani się myli, oni nie uważają, że powinna być własność państwowa, to wyssała z palca! moi rodzice to pisowcy, państwo komunistyczne zabrało im majątek, wcale nie popierają własności państwowej, są konserwatystami, kapitalistami i bardzo dobrze wykształceni, to co wypisała o wyborcach PISu to bzdury

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • krystyna(2019-08-05 17:22) Zgłoś naruszenie 2158

    ludzie czy was już kompletnie pogięło,czy chcecie znów wyprzedaży zakładów pracy i masowych wyjazdów na zachód ? jestem od niedawna emerytką mam wyższe wykształcenie, głosowałam na Kukiza ale się zawiodłam a teraz będę głosować z całą rodziną na PIS . niech mi nikt nie wmawia,że nie ma wolności i praworządności w naszym kraju i przestańcie powtarzać za komuchami ,bo tak było za ich czasu w PRL.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • proponuję GP(2019-08-05 16:50) Zgłoś naruszenie 1865

    Wyborcy PiS to potomkowie ludzi honoru i patriotów, którzy zawsze ponad wszystko stawiali wolność i niepodległość Polski. Ale ja proponuję GP napisać art. kim są ludzie głosujący na SLD i PO.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • robson(2019-08-05 16:34) Zgłoś naruszenie 5417

    Po ostatnim wystapieniu tego "malego z zoliborza " to ta partia i jej wodz chca z naszego kraju zrobic III Rzesze "bis " . Wystarczy dobrze wsluchac sie w jego wystapienia !!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • kosynier(2019-08-05 16:11) Zgłoś naruszenie 2610

    Drzewiej, dawno temu oglądałem film - chyba włoskiej produkcji - o ichnej patologii. pod wymownym tytułem "Odrażający, brudni, żli", lub bardzo podobnie. Niech ten tytuł pozostanie bez zmian ...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2019-08-05 15:25) Zgłoś naruszenie 2346

    Nie rozumiem o co autorowi i gazecie Prawnej która na ten artykuł POzwoliła chodzi w tresci brzmienia. Nikt wam nie zabrania głosować na PO i obietnice likwidacji abonamentu RTV ,nikt też wam nie zabrania głosować na SLD czy PSL i KRUS. Wszak Ja glosuje na PiS bo mam na to ochotę tak jak inni chcieli glosować na partie piwa.Obrażacie się za to na mnie -to sie skrzyknijcie i głosujcie na siebie,-nie umiecie ,to wara odemnie i moich wyobrażeń. Wam kury paść.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • prawda(2019-08-05 15:14) Zgłoś naruszenie 1029

    Głosowanie na PO, PIS albo inne lewactwo grozi nam koniecznością dawania miliardów na "eskimoskie" urojone uroszczenia. Zamiast na obronność, śłużbę zdrowia, podwyżki, będziemy bulić amerykańskim "eskimosom", którym się nie podoba, że Niemcy już im przestały kasę dawać.

    Odpowiedz
  • dan(2019-08-05 14:56) Zgłoś naruszenie 6220

    o czym tu mowa "WYSTARCZY NIE KRAŚC" i "NAM się to należy" krzyczała Pani Szydło, a teraz co 4 mln zł to nic wielkiego Panu Kuchcińskiemu też się to należy. Na całym świecie no może w co najmniej 95% ludzie z twarzą i honorem podają się do dymisji. za mniejsze przywłaszczone kwoty zamykani są ludzie, a tu nic PiS i ludzie PiS-u "NAM SIĘ TO NALEŻY" a gdyby tak podliczyć resztę to strach pomyśleć. Panie Kuchciński nie ma Pan honoru, szacunku dla nikogo. to jest hańba, ale jak inni tak robią to i marszałek też co widać. na pana szkoda słów i na tą resztę, której się należy też.

    Odpowiedz
  • Zenon(2019-08-05 14:36) Zgłoś naruszenie 3810

    Ruchciński znany w gronie bliskich sobie osób jako "Członek",jak to członek lubi pluć na lewo i prawo nawet na Ukrainki.A wszystko oczywiście chciałby za nasze pieniądze!

    Odpowiedz
  • hahahahaha(2019-08-05 14:30) Zgłoś naruszenie 8030

    wyborca pis to patologia korzystająca z plusów

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Krzysztof(2019-08-05 14:06) Zgłoś naruszenie 2978

    mam wrażenie jakgdyby pisała Pani o jakimś obcym gatunku, a nie o współrodakach. Jestem za PIS, ale dlatego że pozostałe siły polityczne są w/g mnie kilkaset procent gorsze - wręcz [" przegniłe"]

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Obywatel(2019-08-05 13:57) Zgłoś naruszenie 6829

    Jak można wierzyć ,że ci z pis-u i zjednoczonej prawicy dbają o interes społeczeństwa ,jak większość , pieniędzy idzie na kościół katolicki jak w przypadku miliona złotych z budżetu zdrowia na kościół T.Rydzyka redemptorysty , a szpitale się zamyka , jak ten w Chorzowie , hematologii .Pis to banda oszustów , złodziei ,mataczą i kręcą jak ten oszust i cynik Kuchciński , razem z prezesem partii pisowców J.Kaczyńskim .APAGE Z NIMI i kościołem katolickim , do Watykanu.!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz