statystyki

Mało nas w Brukseli. Warszawa jest za słaba, aby liczyć się w kadrowej układance

autor: Magdalena Cedro01.08.2019, 08:45; Aktualizacja: 01.08.2019, 08:51
Komisja Europejska

Komisja Europejskaźródło: ShutterStock

Rząd stara się, by w gabinecie Ursuli von der Leyen znalazł się Polak.

Wraz z 26 komisarzami i no wą przewodniczącą do budynku Berlaymont w Brukseli wprowadzi się prawie 180 osób, ważnych z punktu widzenia zapadających w KE decyzji. Chodzi o członków gabinetów, którzy będą doradzać komisarzom przez najbliższe pięć lat. Oficjalne meblowanie rozpocznie się tuż po zatwierdzeniu nowych komisarzy przez europarlament, co ma nastąpić najpóźniej w październiku. Zakulisowe rozmowy już trwają.

Z naszych informacji wynika, że podczas wizyty von der Leyen w Warszawie w zeszłym tygodniu polska strona zabiegała o to, by Polak trafił do jej gabinetu. – Jesteśmy do tyłu, jeśli chodzi o naszych urzędników w Brukseli – przyznaje osoba z rządu. Nasz przedstawiciel w gabinecie samej przewodniczącej miałby być pierwszym krokiem ku zmianie. Warszawa zdaje sobie jednak sprawę, że to nie będzie proste, bo wszystkie kraje zabiegają o to, by mieć swojego człowieka w najważniejszym gabinecie na 13. piętrze Berlaymont.


Pozostało jeszcze 68% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (3)

 • Tev(2019-08-01 14:52) Zgłoś naruszenie 30

  Żadnych stanowisk dla pisuaru

  Odpowiedz
 • a - ki diabeł(2019-08-01 14:38) Zgłoś naruszenie 22

  Flagi Unii już nie będą chowane przez patologie i szachrajstwo? Ojczulek T. Rydzyk nie będzie chrystianizował w swoim duchu Unii? Nie będzie się budować pomników prałatowi Jankowskiemu, ks. Cybuli? Nie pomogło kładzenie kwiatów na grobach żołnierzy WiN? Plucie w twarz Unii nie zdało egzaminu?

  Odpowiedz
 • Kpiarz (2019-08-01 14:08) Zgłoś naruszenie 10

  Zakulisowe rozmowy w Brukseli. Hi.. Hi. Hi..... 😁

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie