Trump sugeruje interwencję walutową. Dolar jest zbyt drogi i powinien być tańszy

autor: Rafał Hirsch15.07.2019, 07:41; Aktualizacja: 15.07.2019, 07:41
Rządowe interwencje na rynku walutowym zdarzają się na świecie, ale głównie wykonują je kraje, które znalazły się w gospodarczych tarapatach i muszą ratować swoją walutę przed upadkiem.

Rządowe interwencje na rynku walutowym zdarzają się na świecie, ale głównie wykonują je kraje, które znalazły się w gospodarczych tarapatach i muszą ratować swoją walutę przed upadkiem.źródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: KIMIMASA MAYAMA

Prezydent Stanów Zjednoczonych uważa, że dolar jest zbyt drogi i powinien być tańszy.

Według nieoficjalnych informacji, o których donosi między innymi Bloomberg, Donald Trump w rozmowach ze swoimi doradcami coraz częściej wskazuje, że zbyt mocna waluta stanowi przeszkodę w utrzymywaniu szybkiego wzrostu gospodarczego w USA. W swoich tweetach prezydent ostatnio dość często oskarża Chiny i strefę euro o celowe manipulacje walutowe, które jego zdaniem mają poprawiać konkurencyjność Europy i Chin względem przedsiębiorstw amerykańskich. W jednej z takich wypowiedzi dodał, że Stany Zjednoczone powinny robić to samo, co część banków i analityków rynkowych odczytała jako sugestię możliwej interwencji walutowej ze strony Waszyngtonu.

W rzeczywistości Europejski Bank Centralny w ogóle nie interweniuje na rynku walutowym, natomiast Chiny nie robiły tego od paru lat. Amerykańska administracja rozważała wpisanie Chin na listę krajów, które w sposób nieuczciwy manipulują swoją walutą, ale w ostateczności tego nie zrobiła.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie