Sąd uznał zatrzymanie Elżbiety Podleśnej za niezasadne, ale legalne

09.07.2019, 13:36; Aktualizacja: 09.07.2019, 13:36
prawo, Temida, sąd, wyrok, orzeczenie, sądownictwo

Za niezasadne, ale legalne Sąd Rejonowy w Płocku (Mazowieckie) uznał zatrzymanie w maju przez policję Elżbiety Podleśnej w związku z dochodzeniem w sprawie profanacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej i przedstawieniem kobiecie zarzutu obrazy uczuć religijnych.źródło: ShutterStock

Za niezasadne, ale legalne Sąd Rejonowy w Płocku (Mazowieckie) uznał zatrzymanie w maju przez policję Elżbiety Podleśnej w związku z dochodzeniem w sprawie profanacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej i przedstawieniem kobiecie zarzutu obrazy uczuć religijnych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (3)

 • qaz(2019-07-09 21:05) Zgłoś naruszenie 40

  Od kiedy policja dokonuje zatrzymania podejrzanego we wszczętym postępowaniu przygotowawczym, w innym trybie niż ten o którym mowa w art. 247 kpk. Tylko prokurator może pojąć decyzję o zatrzymaniu podejrzanego, o ile są spełnione wymienione w przepisie przesłanki. Zatrzymanie było oczywiście nielegalne i oczywiście bezzasadne. To jest elementarz, a sąd przypodobał się władzy z uwagi na ewentualne konsekwencje. Ci co wydali polecenie zatrzymania =przekroczenie uprawnień od dołu do góry w związku z bezprawnym pozbawieniem wolności. A może tu rzecznik dyscyplinarny powinien zbadać podstawy faktyczne i prawne decyzji merytorycznej sądu?

  Odpowiedz
 • masło-maślane(2019-07-09 17:16) Zgłoś naruszenie 30

  "Niezasadne ale legalne " równa się " pomroczność jasna ".

  Odpowiedz
 • Olek(2019-07-09 20:07) Zgłoś naruszenie 11

  A może "zasadne ale nielegalne"? - to komuchom lepiej przypadnie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie