statystyki

Program "Czyste powietrze". KE odwołuje spotkanie z polską stroną

autor: Jakub Pawłowski02.07.2019, 07:48; Aktualizacja: 02.07.2019, 07:49
Sęk w tym, że kiedy premier Morawiecki zapowiadał start programu, łączna kwota pomocy na 10 lat miała wynosić 103 mld zł, z czego kilkadziesiąt miliardów stanowić miały właśnie fundusze wspólnotowe.

Sęk w tym, że kiedy premier Morawiecki zapowiadał start programu, łączna kwota pomocy na 10 lat miała wynosić 103 mld zł, z czego kilkadziesiąt miliardów stanowić miały właśnie fundusze wspólnotowe.źródło: ShutterStock

Komisja Europejska ma dość opieszałości polskiego rządu, który ignoruje jej zalecenia i chce walczyć ze smogiem po swojemu. Wycofała się z zaplanowanych rozmów.

Po miesiącach burzliwych negocjacji nad kształtem programu „Czyste Powietrze”, który miał być chlubą rządu i świadectwem, jak poważnie zabraliśmy się za redukcję zanieczyszczeń powietrza, Komisja Europejska odwołała najbliższe spotkanie z polską stroną. O sprawie pisała wczoraj „Gazeta Wyborcza”. W najbliższy czwartek rządzący oraz przedstawiciele UE i m.in. Banku Światowego, który wydał rekomendacje dla Polski, jak stworzyć odpowiedni instrument wsparcia wymiany kotłów węglowych i termomodernizacji budynków, mieli dyskutować o postępach i trudnościach przy wypłacie środków na walkę ze smogiem.

To druga, po liście dyrektora generalnego ds. polityki regionalnej i miejskiej w Komisji Europejskiej, Marca Lemaitre’a, żółta kartka dla rządzących. Pierwsza została zignorowana. Lemaitre oczekiwał rozwiązania problemów z efektywnością wypłat pieniędzy i włączeniem w dystrybucję funduszy banków komercyjnych. W pierwszej sprawie rząd twierdzi, że takich nie ma, w drugiej – resort środowiska obstaje przy swoim.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie