statystyki

Rapacki: Mam nadzieję, że Bodnar złoży pozew przeciwko telewizji, która zrobiła nagonkę na niego i jego rodzinę [WYWIAD]

autor: Magdalena Rigamonti28.06.2019, 07:00; Aktualizacja: 28.06.2019, 11:19
Adam Rapacki fot. Maksymilian Rigamonti

Adam Rapacki fot. Maksymilian Rigamontiźródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Maksymilian Rigamonti

Bezkompromisowość i skuteczność to przede wszystkim zebranie dobrego materiału dowodowego, zatrzymanie sprawcy i wyrok skazujący w sądzie. A nie zdjęcia faceta w gaciach ciągniętego przez antyterrorystów. Z Adamem Rapackim rozmawia Magdalena Rigamonti.

Jest już nowa szefowa MSWiA.

Jest. Za Joachima Brudzińskiego. Nauczycielka pani Elżbieta Witek. Ta sama, która mówiła, że dowiedziała się o Katyniu z literatury międzywojennej. To jej podlega wiceminister Jarosław Zieliński.

W policji zwany „Konfetti”.

To też nauczyciel, z Suwałk. Za pierwszego PiS-u również był wiceministrem. Odpowiadał za administrację, później długo był wiceprzewodniczącym komisji administracji i spraw wewnętrznych w Sejmie. Z politycznymi ministrami bywa tak, że niewielu ma głęboką wiedzę o sprawach, za które odpowiadają.

Kiedy pan był wiceministrem w MSWiA, na czele resortu stał Grzegorz Schetyna.

I otoczył się zawodowcami w paru dziedzinach. Zostawił nam w miarę wolną rękę z jasną deklaracją, że najmniejsza wpadka i wypada się z gry. Wiedziałem, że gdybym wyciął numer jak ten z konfetti, to następnego dnia by mnie nie było. Nie znaliśmy się przecież z Grzegorzem Schetyną, wiedział tylko, że mam duże doświadczenie w policji. I nikt za mną parasola nie nosił, drzwi do samochodu nie otwierał, choć wiem, że by się znalazły lizusy, które chętnie konfetti by sypały. Jak ktoś zaczynał jakieś komplementy, to od razu pytałem, co chce załatwić. Przecież wiem, jak jestem przystojny i ile mam wzrostu. Nigdy się nie otaczałem klakierami, tylko ludźmi myślącymi, mądrymi, z własnym zdaniem.

Policja to Bizancjum.

Czasami staje się Bizancjum. Jeśli szef ma głupie oczekiwania, to podwładni ścigają się w podlizywaniu. Dziś minister rozdaje karty we wszystkich służbach, rozdaje radiowozy.

Pan też rozdawał.

Nie, nie rozdawałem. Radiowozy należą się policjantom jak psu buda. Nigdy nie brałem udziału w jakichś szopkach z przekazywaniem sprzętu, ze święceniem. No dobra, jak był jakiś nowy, duży komisariat i policja miała dobre relacje z księżmi, to zapraszała któregoś z nich na otwarcie. Teraz jest tak, że ksiądz jest obecny w zasadzie zawsze. A minister Zieliński robi takie show, jakby ten radiowóz kupił ze swoich prywatnych pieniędzy i łaskawie go przekazał policjantom. W sumie to i śmieszno, i straszno.

Dzisiaj wszystko stało się polityczne i dobre działania urzędników są atakowane przez przeciwników...


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Reklama

Komentarze (7)

 • Bert(2019-06-27 21:01) Zgłoś naruszenie 269

  Rzecznik Perwersyjnych Oprawców powinien raczej złożyć urząd

  Odpowiedz
 • Uważny(2019-06-27 20:41) Zgłoś naruszenie 170

  Podobno, a może trochę faktów, a nie insynuacje

  Odpowiedz
 • Szczujnia Sorosza w akcji(2019-06-28 06:15) Zgłoś naruszenie 1410

  Rigamonti + Rapacki = s.y.f lewacki

  Odpowiedz
 • Olek(2019-06-27 21:30) Zgłoś naruszenie 105

  Panie Rapacki, niech Pan nie podpuszcza Bodnara On nie jest aż tak głupi, jak się Panu wydaje.

  Odpowiedz
 • czytelnik(2019-06-28 08:59) Zgłoś naruszenie 73

  na rodzinę Bodnara nie można, ale na inne rodziny już tak, Bodnar jest RPO, jest to ważna funkcja w Polsce (można mieć zastrzeżenia jak się z niej wywiązuje), ale to w jego dobrze pojętym interesie powinien wyjaśnić sprawę z synem, nie ukrywac czy faktycznie groził kolegom, a nie zamiatać temat pod dywan i straszyć jak to robi Rapacki

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • sputnick(2019-06-27 20:49) Zgłoś naruszenie 26

  Brudziński w dzieciństwie to łagodnie powiedziane. Rozmiar stopy miał już dorosły.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie