Jak dla PiS zmieniała się wiarygodność Falenty

autor: Bartek Godusławski17.06.2019, 07:13; Aktualizacja: 17.06.2019, 07:20
Marek Falenta

Marek Falentaźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Przemek Wierzchowski Agencja Gazeta

Konieczna jest komisja śledcza, a po wyborach audyt służb specjalnych”. „Sprawę taśm prawdy jest w stanie wyjaśnić tylko komisja śledcza działająca przy otwartej kurtynie”. „Rząd za nic ma prawo, konstytucję, demokrację, ukrywa prawdę, jest doszczętnie skompromitowany i ośmieszony”. „Jeśli nie w tej sprawie, to w jakiej sprawie Sejm ma powoływać komisję śledczą?”.

Brzmi jak komentarze polityków Platformy Obywatelskiej do ujawnionych w ostatnich dniach listów, które skazany w aferze taśmowej Marek Falenta wysłał do najważniejszych osób w państwie: prezydenta Andrzej Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego oraz prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Jednak nie. To słowa polityków obecnej ekipy rządzącej. Mają cztery, pięć lat, a ich autorami są odpowiednio poseł Marek Opioła, szef sejmowej komisji do spraw służb specjalnych, obecny minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, sam Jarosław Kaczyński i dzisiejszy minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński.

D la nich w ostatnich tygodniach Falenta nie jest już wiarygodny, a jego zasługi w obnażaniu prawdy o rządach koalicji PO-PSL też nie są specjalnie doceniane. Jest skazany na dwa i pół roku więzienia. Żadna działalność biznesowa nie dała mu takiej sławy jak sprawa nagrań najważniejszych polityków i biznesmenów w Polsce. Statusu miliardera nigdy nie udało mu się zdobyć, ale w szczytowym momencie miał majątek liczony w setkach milionów złotych. Rok przed wybuchem afery znalazł się na 67. miejscu Listy najbogatszych Polaków „Wprost”.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie