statystyki

My, naród podzielony. Politycy przeminą, a my musimy ze sobą żyć

autor: Paulina Nowosielska08.06.2019, 19:00
Komentowano zachowania aktorów, dziennikarzy, celebrytów, ale i zwykłych ludzi według narracji: nie potrafią znieść porażki i zaczynają obrażać tych, którzy w demokratycznych wyborach postawili na partię, która miała więcej do zaoferowania.

Komentowano zachowania aktorów, dziennikarzy, celebrytów, ale i zwykłych ludzi według narracji: nie potrafią znieść porażki i zaczynają obrażać tych, którzy w demokratycznych wyborach postawili na partię, która miała więcej do zaoferowania.źródło: ShutterStock

Nie chcemy i nie potrafimy pogodzić się z naszą różnorodnością. Tymczasem politycy przeminą, a my musimy ze sobą żyć.

P rzegrali wybory. Chcą wojny domowej?” – głosił jeden z niedawnych pasków informacyjnych w TVP. Zapowiadał materiał i późniejszą dyskusję, w której polityk PiS z politykiem PSL debatowali o mowie nienawiści, którą od Koalicji Europejskiej zarazili się jej wyborcy. Na tapecie znalazł się także rysunek opublikowany przez Krystynę Jandę – widać na nim mężczyznę, który trzymając banknot nad klęczącą kobietą w chustce na głowie, mówi: „Daj głos”.

Nie tylko w TVP, ale też w innych mediach sprzyjających władzy posypały się analizy zachowania wyborców anty-PiS-u po wyborach do Parlamentu Europejskiego. Cytowano byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego: „Jest charakterystyczne i warte przeanalizowania to, że PiS wygrywało w tych kręgach wyborczych, które nie płacą podatków. Dla Koalicji Europejskiej kierunkiem prawidłowym jest skierowanie swojej oferty do tych, którzy płacą podatki, ciężko pracują. Rząd PiS rozdaje pieniądze, głównie na potrzeby wyborcze”.

Dostało się nie tylko Jandzie, ale i Maciejowi Stuhrowi, który po przegranych przez KE wyborach napisał na Facebooku: „Zszedłem właśnie ze sceny w czeskim Brnie, gdzie mówiłem taki oto monolog: Poszli won, Mandaryni Europy! Bando politykasów, ubabrana w wojnie na długo przed jej wybuchem. Każdy z was, co do jednego. Śmieci, odrzuty, prowincjonalna hołoto, obelgo dla intelektu, niekompetentni gołodupcy! Niech to całe ścierwo zejdzie mi z oczu! A na ich miejsce powstawiać kukły wypchane słomą. A jeżeli nie zechcą pójść won, należy ich zmusić, żeby się wykąpali! To jest ultimatum dla was wszystkich! I wszystkich wam podobnych. Wszyscy są winni porażki wszystkiego. Porażka wszystkiego jest winna ich istnieniu. Porażka narodów i losów. Kompletna i całkowita porażka”, cytował Ferdynanda Pessoę.

Komentowano zachowania aktorów, dziennikarzy, celebrytów, ale i zwykłych ludzi według narracji: nie potrafią znieść porażki i zaczynają obrażać tych, którzy w demokratycznych wyborach postawili na partię, która miała więcej do zaoferowania.


Pozostało 88% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Reklama

Komentarze (7)

 • Bert(2019-06-08 19:32) Zgłoś naruszenie 112

  "Elity" jakie wyprodukował ZSRR w Polsce Ludowej są zstępnymi po elementach kryminalnych, niedostosowanych społecznie, obcych etnicznie i kulturowo, które przed II WŚ plasowały się gdzieś na marginesach życia społecznego i politycznego w Polsce. Ich awans społeczny i ekonomiczny po II WŚ był nienaturalny. Dzisiaj te "elity" dają liczne świadectwa swojego zdegenerowania i stopniowo tracą niezasłużoną pozycję społeczną. I jeżeli nie będzie wojny, to ten proces samooczyszczania społeczeństwa z pokomunistycznego, posowieckiego szamba będzie dalej postępował, aż do pełnej normalności.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • precz z wyzyskiem(2019-06-08 21:38) Zgłoś naruszenie 66

  to pisowce doprowadzili do takiej nienawiści, bo ludzie pracy (w tym emeryci ) są zmuszani pracować na 500+ i emeryturę+ za leżenie i rozmnażanie się.PRECZ plusami tj. 500+ i emeryturą+. MY CHCEMY GODNYCH WYNAGRODZEŃ I GODNEJ EMERYTURY ZA PRACĘ.

  Odpowiedz
 • niestety(2019-06-08 21:32) Zgłoś naruszenie 40

  Żeby zmienić ustrój z socjalistycznego na kapitalistyczny trzeba zmiany trzech ustaw i trzech pokoleń...

  Odpowiedz
 • kontener(2019-06-09 10:44) Zgłoś naruszenie 13

  My, naród podzielony. Politycy przeminą, a my musimy ze sobą żyć...... Bez zemnie !!! Jakoś sobie nie wyobrażam życia pod jedną kołdrą z Krystyną albą Beatą.

  Odpowiedz
 • aha(2019-06-09 12:49) Zgłoś naruszenie 05

  "Elity" jakie wyprodukował Watykan w Polsce są zstępnymi po elementach kryminalnych, niedostosowanych społecznie, obcych etnicznie i kulturowo, które doprowadziły do 3-ch rozbiorów, zbędnych i przegranych powstań, oraz wiernych całujących po rękach oszustów.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie