We wszystkich krajach Unii Europejskiej wybory do europarlamentu odbywają się w maju. Polacy pójdą do urn w niedzielę 26 maja. Zgodnie z ustaleniami kampania wyborcza potrwa do 24 maja. Sprawdź, na kogo możesz głosować, jeśli mieszkasz w okręgu nr 3.
Okręg wyborczy nr 3 obejmuje Olsztyn oraz 11 powiatów: ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, mrągowski, nidzicki, olecki, olsztyński, piski, szczycieński, węgorzewski.
Lista nr 1 – Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy
- Robert Winnicki - publicysta
- Piotr Lisiecki - przedsiębiorca
- Joanna Michalewicz - inspektor BHP
- Maciej Stypka - przedstawiciel handlowy
- Lilja Moshechkova - prawnik
- Paulina Gołębiewska - ekonomista
- Marzanna Gontarska - kosmetyczka
- Andrzej Wyrębek - lekarz
- Adam Kiełczewski - inżynier mechaniki
- Marcin Sawicki - przedsiębiorca
Lista nr 2 – Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia
- Monika Falej - prawniczka
- Sławomir Gromadzki - rolnik przedsiębiorca
- Katarzyna Dzik - przedsiębiorczyni
- Paweł Krutul - przedsiębiorca
- Małgorzata Olkowska - menadżerka
- Piotr Ambroziak - urzędnik samorządowy
- Agnieszka Falkowska - finansistka
- Tomasz Lewczuk - lekarz
- Elżbieta Murawsko - rencistka
- Sława Tarasiewicz – pedagog
Lista nr 3 (Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni)
- Tomasz Frankowski, przedsiębiorca z Grabówka
- Urszula Pasławska, prawniczka z Biskupca
- Władysław Mańkut, ekonomista z Elbląga
- Anna Wojciechowska, urzędniczka z Ełku
- Bożena Kamińska, ekonomistka z Suwałk
- Joanna Michalska, socjolog z Różnowa
- Tadeusz Nowak, nauczyciel akademicki z Łomży
- Jolanta Den, mgr inż. leśnictwa z Czarnej Białostockiej
- Marcin Bołtryk, teolog z Hajnówki
- Jacek Protas, polityk z Lidzbarka Warmińskiego
Lista nr 4 – Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości
- Karol Karski - prawnik
- Krzysztof Jurgiel - geodeta
- Iwona Arent - politolog
- Grzegorz Kierozalski - urzędnik
- Joanna Karpowicz - ekonomista
- Justyna Żalek - kulturoznawca
- Wojciech Kossakowski - prawnik
- Tadeusz Cymański - ekonomista
- Jolanta Andruszkiewicz - ekonomista
- Romuald Łanczkowski – urzędnik
Lista nr 5 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem - Partia Razem, Unia Pracy, RSS
- Bartosz Grucela - specjalista do spraw stosunków międzynarodowych
- Katarzyna Rosińska - pozostali pracownicy obsługi biurowej
- Seweryn Prokopiuk - socjolog
- Małgorzata Matuszewska-Boruc - wychowawca w placówkach oświatowych
- Marcin Birgiel - administrator systemów komputerowych
- Emilia Bartkowska - animator kultury
- Marcin Gulczyński - analityk baz danych
- Kamila Wysocka - pozostali pracownicy obsługi biurowej
- Michalina Artysiewicz - student
- Robert Koliński - technik hotelarstwa
Lista nr 6 – Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15
- Andrzej Maciejewski - politolog
- Wanda Jankowska - nauczyciel
- Stefan Rembelski - inżynier mechanik
- Łukasz Dymko - prawnik
- Agnieszka Roszig - główny księgowy
- Wiesława Płońska - technik budowlany
- Ewa Dąbrowska - emeryt
- Alina Ojdana - ekonomista
- Paweł Jaskółowski - historyk
- Janusz Kopko - technik mechanik