statystyki

Kolejna rozprawa rozwodowa odłożona. Kiedy nastąpi brexit, wciąż nie wiadomo

autor: Jakub Kapiszewski11.04.2019, 07:31; Aktualizacja: 11.04.2019, 07:47
Wcześniejsze wybory w Wielkiej Brytanii wydają się mało realne

Wcześniejsze wybory w Wielkiej Brytanii wydają się mało realneźródło: PAP
autor zdjęcia: JULIEN WARNAND

Jedno jest pewne: Wielka Brytania nie pożegna się jutro z Unią Europejską na twardo. Ale kiedy nastąpi brexit, wciąż nie wiadomo.

Wczorajsze porozumienie podczas unijnego szczytu w Brukseli daje Brytyjczykom czas, ale nie zbliża ich do przerwania brexitowego impasu. Politycy nad Tamizą wciąż są podzieleni, a perspektywy na kompromis – nikłe.

Przypomnijmy: sednem sporu jest porozumienie wyjściowe – umowa między Londynem a Brukselą określająca warunki rozwodu. Brytyjski parlament trzykrotnie już ją odrzucił, chociaż za każdym razem mniejszą liczbą głosów. Bez ratyfikacji porozumienia brexit musiałby się odbyć na twardo, ale tego Izba Gmin też nie chce. Od paru miesięcy nad Tamizą trwa więc impas, bo nikt nie zna odpowiedzi na pytanie: co dalej?

Sytuacja w którymś momencie była tak beznadziejna, że parlament zdecydował się nawet na niesłychany krok i postanowił samodzielnie, wbrew rządowi, podjąć decyzję o dalszym losie brexitu. Niestety, poświęcona temu seria głosowań nie przerwała klinczu.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie