Kombatanci o strajku nauczycieli: Nie możemy zrozumieć obecnych wychowawców

08.04.2019, 14:57; Aktualizacja: 08.04.2019, 14:58
Pedagodzy, którzy nas wychowywali w latach międzywojennych, wszczepili w nas patriotyzm i umiłowanie ojczyzny. Nie możemy zrozumieć obecnych wychowawców biorących na zakładników młodzież im powierzoną – piszą kombatanci w apelu udostępnionym przez Stowarzyszenia Odra-Niemen.

Pedagodzy, którzy nas wychowywali w latach międzywojennych, wszczepili w nas patriotyzm i umiłowanie ojczyzny. Nie możemy zrozumieć obecnych wychowawców biorących na zakładników młodzież im powierzoną – piszą kombatanci w apelu udostępnionym przez Stowarzyszenia Odra-Niemen.źródło: ShutterStock

Pedagodzy, którzy nas wychowywali w latach międzywojennych, wszczepili w nas patriotyzm i umiłowanie ojczyzny. Nie możemy zrozumieć obecnych wychowawców biorących na zakładników młodzież im powierzoną – piszą kombatanci w apelu udostępnionym przez Stowarzyszenia Odra-Niemen.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (19)

  • sw(2019-04-08 16:04) Zgłoś naruszenie 167

    Kombatanci, a ile przed II wojną zarabiali nauczyciele, czy mogli za pensję dobrze żyć?

    Odpowiedz
  • patologia styropianu(2019-04-08 15:46) Zgłoś naruszenie 1512

    Przepraszam czy to stowarzyszenie to przypadkiem nie jest jakaś skrajnie nacjonalistyczna przybudówka kulawego dewelopera albo wizjonera toruńskiego?

    Odpowiedz
  • Po ile lat(2019-04-08 17:22) Zgłoś naruszenie 132

    mają ci przedwojenni kombatanci ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • turpin(2019-04-08 16:54) Zgłoś naruszenie 138

    Z całym szacunkiem dla Kombatantów... (a zwłaszcza dla ich steranej pamięci) Przed wojna nauczyciel gimnazjalny zarabiał od 300 do ok 630 złociszy, czyli od ok. 6 000 do ponad 12 000 dzisiejszych PLN.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mecenas(2019-04-08 15:43) Zgłoś naruszenie 812

    brawo !

    Odpowiedz
  • tataaz(2019-04-09 00:33) Zgłoś naruszenie 713

    nie nazywajcie się nauczycielami,żaden nauczyciel nie zostawia swoich uczniów.Wy jesteście pierwsi i kiedyś nauczyciel historii o was wspomni.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Przyszlosc(2019-04-08 17:24) Zgłoś naruszenie 712

    Przyszlosc nalezy do mlodych, a nie do 100-latkow. Sorry.

    Odpowiedz
  • nn(2019-04-09 20:09) Zgłoś naruszenie 61

    W latach międzywojennych pensja nauczyciela była równa pensji pułkownika wojska polskiego, a profesora pensji generała.

    Odpowiedz
  • jj(2019-04-09 22:34) Zgłoś naruszenie 50

    Strzeżmy się złośliwej starości, która nie umie uśmiechać się do młodego wieku. -powiedział Joseph Joubert. To był złośliwy głos starca, podającego się za kombatanta.

    Odpowiedz
  • Gall anonim(2019-04-09 07:36) Zgłoś naruszenie 35

    Dlaczego Adaś Michnik i jego gazeta tak bardzo popiera strajk nauczycieli

    Odpowiedz
  • Dziadek(2019-04-09 20:09) Zgłoś naruszenie 32

    Niech mi teraz któryś strajkujący powie że uczenie dzieci i młodzieżu jest jego misją. Misja dla kasy i ciepłej posadki.Czemu nie mówi się o średnich zarobkach nauczycieli tylko o podstawie?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jj(2019-04-09 22:29) Zgłoś naruszenie 21

    Którzy to kombatanci- ZBOWID? To już chyba zdelagalizowano?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • G(2019-04-09 05:23) Zgłoś naruszenie 25

    Trzeba zprywatyzować szkoły, tam nie ma buntów o dzieci są i uczone i szanowane, no o oczywiście obnożyć podatki.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz