Rada Europy przyjęła pierwszą międzynarodową definicję seksizmu

30.03.2019, 15:22; Aktualizacja: 30.03.2019, 15:58
Seksizm został zdefiniowany jako "każde działanie, gest, wizualna reprezentacja, wypowiedź ustna lub pisemna, praktyka lub postępowanie oparte na przekonaniu, że osoba lub grupa osób jest gorsza z powodu swojej płci, występujące w sferze publicznej lub prywatnej, online i offline".

Seksizm został zdefiniowany jako "każde działanie, gest, wizualna reprezentacja, wypowiedź ustna lub pisemna, praktyka lub postępowanie oparte na przekonaniu, że osoba lub grupa osób jest gorsza z powodu swojej płci, występujące w sferze publicznej lub prywatnej, online i offline".źródło: ShutterStock

Komitet Ministrów Rady Europy przyjął rekomendację, zawierającą - jak podkreślono - pierwszą uzgodnioną na szczeblu międzynarodowym definicję seksizmu i prawny mechanizm w celu walki z tym zjawiskiem.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (5)

 • Kpiarz (2019-03-30 16:53) Zgłoś naruszenie 30

  .... " Seksizm został zdefiniowany jako "objawianie się historycznie nierównych relacji władzy" między kobietami i mężczyznami, które prowadzi do dyskryminacji i uniemożliwia pełny rozwój kobiet w społeczeństwie" -...... Czyli dyskryminowanie mężczyzn jest prawnie dozwolone...... 😁

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Mecenas(2019-03-30 16:56) Zgłoś naruszenie 31

  Mam nadzieję, że w końcu Onaniści, których jest najwięcej z mniejszości seksualnych, zyskają ochronę...

  Odpowiedz
 • green(2019-03-30 17:20) Zgłoś naruszenie 31

  Moze w ramach tego prawa nie bedzie mozna organizowac parad zboczencow i dewiantow ?

  Odpowiedz
 • Anon(2019-03-31 11:49) Zgłoś naruszenie 40

  "objawianie się historycznie nierównych relacji władzy" między kobietami i mężczyznami, które prowadzi do dyskryminacji i uniemożliwia pełny rozwój KOBIET w społeczeństwie" Czy tylko mi się wydaje, że ta definicja jest seksistowska? Moim zdaniem to jest jawna hipokryzja.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie