statystyki

Walka z handlarzami środków wczesnoporonnych w internecie. USA ograniczają dostęp do aborcji

autor: Radosław Korzycki21.03.2019, 06:48; Aktualizacja: 21.03.2019, 07:42
Aborcja jest w USA legalna od 46 lat.

Aborcja jest w USA legalna od 46 lat.źródło: ShutterStock

Rząd wydaje wojnę sprzedaży środków wczesnoporonnych w internecie

Federalna Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) nakazała firmie AidAccess.org wstrzymanie w ciągu 15 dni obrotu substancjami o nazwie mifepristone oraz misoprostol, które nie przeszły wymaganych przez przepisy badań klinicznych. „Niezastosowanie się do polecenia może oznaczać, że Agencja wstąpi na drogę prawną przeciwko firmie” – napisano w oficjalnym oświadczeniu. Podobny nakaz rządowy regulator wydał też wobec internetowej apteki Rablon, do której należą dwa portale AbortionPillRx.com i AbortPregnancy.com.

Na amerykańskim rynku legalnie dostępne są inne wersje farmaceutyków zawierających wspomniane substancje, ale wydawane są one w ściśle określonych warunkach przez nieliczne apteki, które uzyskały odpowiednią koncesję od rządu federalnego. Odbywa się to też pod nadzorem lekarza. Przepisy nakazują, by kobieta, która chce zażyć jeden z takich preparatów, została poinformowana o ewentualnych konsekwencjach zdrowotnych jego zażycia oraz o możliwości przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego zamiast farmakologicznego wywoływania poronienia.


Pozostało jeszcze 75% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie