statystyki

Walka z handlarzami środków wczesnoporonnych w internecie. USA ograniczają dostęp do aborcji

autor: Radosław Korzycki21.03.2019, 06:48; Aktualizacja: 21.03.2019, 07:42
Aborcja jest w USA legalna od 46 lat.

Aborcja jest w USA legalna od 46 lat.źródło: ShutterStock

Rząd wydaje wojnę sprzedaży środków wczesnoporonnych w internecie

Federalna Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) nakazała firmie AidAccess.org wstrzymanie w ciągu 15 dni obrotu substancjami o nazwie mifepristone oraz misoprostol, które nie przeszły wymaganych przez przepisy badań klinicznych. „Niezastosowanie się do polecenia może oznaczać, że Agencja wstąpi na drogę prawną przeciwko firmie” – napisano w oficjalnym oświadczeniu. Podobny nakaz rządowy regulator wydał też wobec internetowej apteki Rablon, do której należą dwa portale AbortionPillRx.com i AbortPregnancy.com.

Na amerykańskim rynku legalnie dostępne są inne wersje farmaceutyków zawierających wspomniane substancje, ale wydawane są one w ściśle określonych warunkach przez nieliczne apteki, które uzyskały odpowiednią koncesję od rządu federalnego. Odbywa się to też pod nadzorem lekarza. Przepisy nakazują, by kobieta, która chce zażyć jeden z takich preparatów, została poinformowana o ewentualnych konsekwencjach zdrowotnych jego zażycia oraz o możliwości przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego zamiast farmakologicznego wywoływania poronienia.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie