statystyki

Między korupcją a Donbasem. Jak doprowadzić do pokoju w Zagłębiu Donieckim?

autor: Michał Potocki11.03.2019, 07:30; Aktualizacja: 11.03.2019, 09:22
Ukraina

Ukrainaźródło: ShutterStock

DGP zapytał dwóch kandydatów na prezydenta związanych ze strukturami siłowymi, jak doprowadzić do pokoju w Zagłębiu Donieckim.

Skandal korupcyjny w otoczeniu prezydenta Ukrainy stał się głównym tematem kampanii wyborczej (Ukraińcy pójdą do urn już za trzy tygodnie). W sobotę narodowcy próbowali wedrzeć się do administracji prezydenta w Kijowie i na wiec Poroszenki w Czerkasach. W sumie rannych zostało co najmniej 18 policjantów. Korpus Narodowy domagał się ukarania winnych ujawnionego niedawno skandalu. Chodzi o syna przyjaciela Poroszenki Ołeha Hładkowskiego, który we współpracy z Rosjanami po zawyżonych cenach sprzedawał części zamienne ukraińskiej zbrojeniówce.

Po ujawnieniu skandalu Poroszenko usunął Hładkowskiego z Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, ale niepowodzenia prezydenta w walce z korupcją pozostały jednym z najpoważniejszych zarzutów pod jego adresem. Zwłaszcza że chodzi o dostawy dla armii, wciąż mierzącej się z rosyjską agresją. DGP zapytał byłych szefów Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Wałentyna Naływajczenkę i Ihora Smeszkę, którzy także kandydują w wyborach, jak zakończyć wojnę z Rosją. Według sondaży Poroszenko rywalizuje o drugie miejsce z ekspremier Julią Tymoszenko. Liderem wyścigu pozostaje komik Wołodymyr Zełenski (na zdjęciu powyżej). 


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie