statystyki

Między korupcją a Donbasem. Jak doprowadzić do pokoju w Zagłębiu Donieckim?

autor: Michał Potocki11.03.2019, 07:30; Aktualizacja: 11.03.2019, 09:22
Ukraina

Ukrainaźródło: ShutterStock

DGP zapytał dwóch kandydatów na prezydenta związanych ze strukturami siłowymi, jak doprowadzić do pokoju w Zagłębiu Donieckim.

Skandal korupcyjny w otoczeniu prezydenta Ukrainy stał się głównym tematem kampanii wyborczej (Ukraińcy pójdą do urn już za trzy tygodnie). W sobotę narodowcy próbowali wedrzeć się do administracji prezydenta w Kijowie i na wiec Poroszenki w Czerkasach. W sumie rannych zostało co najmniej 18 policjantów. Korpus Narodowy domagał się ukarania winnych ujawnionego niedawno skandalu. Chodzi o syna przyjaciela Poroszenki Ołeha Hładkowskiego, który we współpracy z Rosjanami po zawyżonych cenach sprzedawał części zamienne ukraińskiej zbrojeniówce.

Po ujawnieniu skandalu Poroszenko usunął Hładkowskiego z Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, ale niepowodzenia prezydenta w walce z korupcją pozostały jednym z najpoważniejszych zarzutów pod jego adresem. Zwłaszcza że chodzi o dostawy dla armii, wciąż mierzącej się z rosyjską agresją. DGP zapytał byłych szefów Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Wałentyna Naływajczenkę i Ihora Smeszkę, którzy także kandydują w wyborach, jak zakończyć wojnę z Rosją. Według sondaży Poroszenko rywalizuje o drugie miejsce z ekspremier Julią Tymoszenko. Liderem wyścigu pozostaje komik Wołodymyr Zełenski (na zdjęciu powyżej). 


Pozostało jeszcze 82% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie