statystyki

Stresująca praca? Będzie psychoterapia dla dziennikarzy z telewizji publicznej

autor: Elżbieta Rutkowska25.02.2019, 08:07; Aktualizacja: 25.02.2019, 08:17
Konsultacje psychologiczne w TVP ruszyły w zeszłym tygodniu i potrwają do końca lutego.

Konsultacje psychologiczne w TVP ruszyły w zeszłym tygodniu i potrwają do końca lutego.źródło: ShutterStock

Telewizja publiczna uruchomiła punkt konsultacji z psychologiem dla swoich pracowników i współpracowników. Na pomoc mogą liczyć też pracownicy innych telewizji i gazet.

Dziennikarze i inne osoby pracujące w Telewizji Polskiej, którym doskwiera mowa nienawiści, mogą korzystać z porad specjalisty w siedzibie spółki przy ul. Woronicza w Warszawie. „Powodem uruchomienia punktu konsultacyjnego z psychologiem był utrzymujący się od dłuższego czasu wysoki poziom płynącej z zewnątrz agresji i hejtu wobec naszych pracowników i współpracowników” – wyjaśnia biuro prasowe TVP w odpowiedzi na pytania DGP. Zarząd telewizji zdecydował o sprowadzeniu specjalisty „w celu zminimalizowania oraz złagodzenia stresu i niepokoju”.

Spółka nie podaje, ile osób skorzystało już z pomocy psychologa ani ilu pracowników skarżyło się na stres związany z pracą w TVP. Biuro prasowe stwierdza tylko, że konsultacje odbywają się z zapewnieniem anonimowości i płaci za nie firma. Kosztów nie ujawniono.

Odkąd po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w styczniu br. „Wiadomości” w materiale o mowie nienawiści pokazały tylko polityków opozycji, przemilczając negatywne zachowania osób z PiS, krytyczne opinie wobec programu i całej telewizji przybrały na sile. Towarzystwo Dziennikarskie wydało oświadczenie „Dość nienawiści w TVP”, w którym m.in. przypomniało, że przed wyborami samorządowymi na antenie stacji oczerniano zmarłego. Różne środowiska organizowały pikiety pod siedzibami nadawcy w Warszawie i innych miastach.


Pozostało jeszcze 50% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (4)

 • Kpiarz (2019-02-25 09:30) Zgłoś naruszenie 33

  ........ ".. Powodem uruchomienia punktu konsultacyjnego z psychologiem był utrzymujący się od dłuższego czasu wysoki poziom płynącej z zewnątrz agresji i hejtu wobec naszych pracowników i współpracowników........" Pomyłka, to konieczność generowania hejtu i mowy nienawiści spowodowała u pracowników TVP syndrom ciężkiego stresu.... 😁

  Odpowiedz
 • Bert(2019-02-25 19:56) Zgłoś naruszenie 12

  sytuacja dziennikarzy TVP jest rzeczywiście trudna, bo starają się być obiektywni, a stykają się z opozycją totalitarną i są oczerniani przez polskojęzyczne, obce , wrogie Polsce media.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • 2(2019-02-26 06:35) Zgłoś naruszenie 00

  Jest Dziunia potrzebuje zarobic 70tys stanowisko tez sie znalazlo

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie