statystyki

Stresująca praca? Będzie psychoterapia dla dziennikarzy z telewizji publicznej

autor: Elżbieta Rutkowska25.02.2019, 08:07; Aktualizacja: 25.02.2019, 08:17
Konsultacje psychologiczne w TVP ruszyły w zeszłym tygodniu i potrwają do końca lutego.

Konsultacje psychologiczne w TVP ruszyły w zeszłym tygodniu i potrwają do końca lutego.źródło: ShutterStock

Telewizja publiczna uruchomiła punkt konsultacji z psychologiem dla swoich pracowników i współpracowników. Na pomoc mogą liczyć też pracownicy innych telewizji i gazet.

Dziennikarze i inne osoby pracujące w Telewizji Polskiej, którym doskwiera mowa nienawiści, mogą korzystać z porad specjalisty w siedzibie spółki przy ul. Woronicza w Warszawie. „Powodem uruchomienia punktu konsultacyjnego z psychologiem był utrzymujący się od dłuższego czasu wysoki poziom płynącej z zewnątrz agresji i hejtu wobec naszych pracowników i współpracowników” – wyjaśnia biuro prasowe TVP w odpowiedzi na pytania DGP. Zarząd telewizji zdecydował o sprowadzeniu specjalisty „w celu zminimalizowania oraz złagodzenia stresu i niepokoju”.

Spółka nie podaje, ile osób skorzystało już z pomocy psychologa ani ilu pracowników skarżyło się na stres związany z pracą w TVP. Biuro prasowe stwierdza tylko, że konsultacje odbywają się z zapewnieniem anonimowości i płaci za nie firma. Kosztów nie ujawniono.

Odkąd po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w styczniu br. „Wiadomości” w materiale o mowie nienawiści pokazały tylko polityków opozycji, przemilczając negatywne zachowania osób z PiS, krytyczne opinie wobec programu i całej telewizji przybrały na sile. Towarzystwo Dziennikarskie wydało oświadczenie „Dość nienawiści w TVP”, w którym m.in. przypomniało, że przed wyborami samorządowymi na antenie stacji oczerniano zmarłego. Różne środowiska organizowały pikiety pod siedzibami nadawcy w Warszawie i innych miastach.


Pozostało 50% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (4)

 • Kpiarz (2019-02-25 09:30) Zgłoś naruszenie 33

  ........ ".. Powodem uruchomienia punktu konsultacyjnego z psychologiem był utrzymujący się od dłuższego czasu wysoki poziom płynącej z zewnątrz agresji i hejtu wobec naszych pracowników i współpracowników........" Pomyłka, to konieczność generowania hejtu i mowy nienawiści spowodowała u pracowników TVP syndrom ciężkiego stresu.... 😁

  Odpowiedz
 • Bert(2019-02-25 19:56) Zgłoś naruszenie 12

  sytuacja dziennikarzy TVP jest rzeczywiście trudna, bo starają się być obiektywni, a stykają się z opozycją totalitarną i są oczerniani przez polskojęzyczne, obce , wrogie Polsce media.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • 2(2019-02-26 06:35) Zgłoś naruszenie 00

  Jest Dziunia potrzebuje zarobic 70tys stanowisko tez sie znalazlo

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie