statystyki

Kryzys dyplomatyczny i wycofanie francuskiego ambasadora z Włoch. Trwa walka o miejsce w Brukseli

autor: Łukasz Grajewski , @Lukaszgrajewski13.02.2019, 06:56; Aktualizacja: 13.02.2019, 07:51
Zdaniem Włochów Macron odpowiada za kryzys migracyjny

Zdaniem Włochów Macron odpowiada za kryzys migracyjnyźródło: ShutterStock

Wycofanie francuskiego ambasadora z Włoch zaostrzy spór między krajami. Obie strony liczą, że to pomoże im w wyborach do europarlamentu.

– Kiedy Barack Obama wzywa do głosowania na Emmanuela Macrona, każdy uważa, że to świetnie. Ale kiedy Luigi Di Maio [wicepremier Włoch – red.] spotyka się we Francji z aktywistami, dla rządu staje się to problemem – skarżyła się Marine Le Pen na falach radia France Inter. Liderka Zjednoczenia Narodowego komentowała w ten sposób decyzję francuskiego MSZ o tymczasowym powrocie do kraju Christiana Masseta, ambasadora w Rzymie.

Cofnięcie dyplomaty z placówki zawsze jest następstwem kryzysu w relacjach bilateralnych. Wyjazd Masseta z Rzymu jest tym bardziej symboliczny, że po raz ostatni Paryż zdecydował się na taki krok w czerwcu 1940 r. Wtedy była to reakcja na wypowiedzenie Francji wojny przez Benita Mussoliniego. Teraz pretekstem był przyjazd wicepremiera Włoch nad Loarę.


Pozostało jeszcze 82% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie