May: Zwróciłam uwagę Tuskowi, że słowa o piekle nie pomagają osiągnąć kompromisu

09.02.2019, 11:41; Aktualizacja: 09.02.2019, 11:47
Premier Wielkiej Brytanii zaprzeczyła i podkreśliła, że Bruksela i Londyn powinny się obecnie skupić na kształtowaniu wzajemnych relacji w okresie po odłączeniu się Wielkiej Brytanii od UE.

Premier Wielkiej Brytanii zaprzeczyła i podkreśliła, że Bruksela i Londyn powinny się obecnie skupić na kształtowaniu wzajemnych relacji w okresie po odłączeniu się Wielkiej Brytanii od UE.źródło: ShutterStock

Bruksela, Belgia. Theresa May odniosła się do słów Donalda Tuska, który oświadczył, że "zastanawiał się, jak wygląda specjalne miejsce w piekle dla tych, którzy promowali brexit bez choćby szkicu planu tego, jak go bezpiecznie przeprowadzić”. Premier Wielkiej Brytanii poinformowała, że „zwróciła uwagę” szefowi Rady Europejskiej, że „język, jakiego użył, nie ułatwia sprawy i spowodował powszechną konsternację w Wielkiej Brytanii”.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:x-news
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (4)

 • green(2019-02-09 14:54) Zgłoś naruszenie 56

  May widocznie nie poznala Tuskowego nienawistnie-wilczego stylu. Lubi obrazac "miekko" ludzi i cale narody np. polskosc to nienormalnosc. Glosujcie na niego !!!

  Odpowiedz
 • Kpiarz (2019-02-10 09:10) Zgłoś naruszenie 20

  Faktycznie, subtelne to nie było. Ale z drugiej strony, trzeba otwarcie przyznać że organizacja brexitu, to jedna wielka wpadka.... 😁

  Odpowiedz
 • zs(2019-02-11 08:23) Zgłoś naruszenie 10

  Jakby UE była dobrze zarządzana z Brukselki ,nie często w amoku ,zamgleniu ,nie jasności decyzyjnych , słuchała głosów ludów UE , to nie byłoby teraz tego brexitu i rozbijania tego bloku , na równych i równiejszych. GB jest ważna w strukturze NATO i dotychczas w UE i później ,nie należy jej w kilku kolesi tak obrażać !.

  Odpowiedz
 • Rodriguez(2019-02-16 10:08) Zgłoś naruszenie 10

  Pan Tusk zapomina ze kij ma dwa konce. Przeklada proeuropejskie wzgledy nad zdrowy rozsadek. Zapomina o milionie rodakow ktorym bedzie zylo sie na Wyspie ciezej i o tym iz eksportujemy tam najwiecej Polskich wyrobow. Brexit nie zostanie odwolany poniewaz podwarzyloby to demokratyczny konstytucyjny wybor spoleczenstwa. Kwestia dogadania w sprawie wymiany towarow lezy we wspolnym interesie. Wszelkie zagrania maja na celu jedynie zastraszenie kolejnych zapedow czlonkow wspolnoty przed jej opuszczeniem - to balast bezpieczenstwa, swoiste ostrzezenie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie