statystyki

Joanna Kluzik-Rostkowska: Kaczyński traci moralny mandat do egzekwowania uczciwości

autor: Magdalena Rigamonti01.02.2019, 07:26; Aktualizacja: 01.02.2019, 07:32
Joanna Kluzik-Rostkowska fot. Maksymilian Rigamonti

Joanna Kluzik-Rostkowska fot. Maksymilian Rigamontiźródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Maksymilian Rigamonti

- Mogę sobie wyobrazić sytuację, kiedy ktoś wymyśla bliźniacze wieże, by łatwiej było do biznesu przekonać Jarosława Kaczyńskiego. I nie są to sympatyczni dwaj jego kierowcy, zasiadający w zarządzie spółki Srebrna - mówi Joanna Kluzik-Rostkowska w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

Czy Jarosław Kaczyński jest oszustem?

Na pewno wpadł we własne sidła. Przez trzydzieści lat przekonywał opinię publiczną, że interesy robią tylko ludzie nieuczciwi, że im większy biznes, tym większy układ. Ukrywał to, że prowadzi wielkie interesy, nie tylko z tego powodu, że mogłyby być potraktowane jako nieuczciwe, lecz też dlatego, że one godzą w tak pieczołowicie budowany przez dziesięciolecia jego wizerunek.

Elektoratowi PiS to nie przeszkadza.

I tu się pani myli. To się oczywiście nie wydarzy w dwa dni, ale jego autorytet będzie słabł, a rozkład instytucji zarządzanych przez symbolicznych Bartłomiejów M. będzie coraz bardziej widoczny. Także dla zwolenników PiS. Jeszcze w ubiegłym tygodniu myślałam, że ci, którzy pracują w otoczeniu rządu wyłącznie dla własnych korzyści, mają używanie, bo prezes po prostu nad tym nie panuje. Teraz muszę uznać, że zajęty wygrywaniem wyborów, by móc zbudować wieże swojego życia, mógł nie zaprzątać tym sobie głowy. Na taśmach jest taki wątek, na który mało kto zwrócił uwagę: że ojciec Rydzyk też robi deweloperskie interesy i prezes mówi, że on się dziś z nim widzi, więc o tym porozmawia. To nie są idee, to nie są wartości, to nie jest myślenie o Polsce, to jest myślenie polityka o biznesie.

Magazyn DGP 1.02.19

Magazyn DGP 1.02.19

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Dla dużej części elektoratu PiS o. Rydzyk jest wyrocznią.

Bo poręczył uczciwość Bartłomieja M.? Litości. Teraz, kiedy wiadomo, że prezes Kaczyński prowadzi interesy, nie chce zapłacić za wykonaną pracę, coś negocjuje, choć nie ma do tego prawa, coś chce ukryć, to traci moralne prawo do grożenia wszystkim tym, którzy czerpią korzyści z bycia u władzy, którzy powołują się na wpływy polityczne. Traci moralny mandat do pryncypialnego egzekwowania uczciwości.


Pozostało jeszcze 91% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny

Reklama

Komentarze (12)

  • czytelnik(2019-02-01 09:29) Zgłoś naruszenie 346

    co ta przechrzta mówi o uczciwości, przecież jak była szefową kampani wyborczej Kaczyńskiego to jak potrafiła nawijać ludziom makaron na uszy, czy to babsko już zupełnie straciła rozum

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2019-02-01 10:57) Zgłoś naruszenie 312

    Korespondowałem z Tą "kobita"w sprawie wstecznie działającej Ustawy o Emeryturach POmostowych oraz o załączniku z zawodami i pracami do tej Ustawy. To nic nie chwyta. Kazała Mi skarżyć państwowe kiedyś zakłady za okres Komuny. Nie wiedziała że przedawnienie wystepuje po 3 latach i dlatego był wiek emerytalny za takie prace w 60r zycia. Dla niej np Automatyk w elektrowni zatrudniony przy źródłach izotopowych i itp to to samo co automatyk w mleczarni. Nic nie umiała POjać.

    Odpowiedz
  • nina(2019-02-01 11:19) Zgłoś naruszenie 295

    Głupia baba

    Odpowiedz
  • green(2019-02-01 09:40) Zgłoś naruszenie 274

    Ta co jest z gruntu uczciwa. Raz w PIS a raz w POKO. I wszedzie jest wzorem lojalnosci i uczciwosci.. Wstyd ze ma czelnosc wogole odzywac sie na ten temat

    Odpowiedz
  • Teri(2019-02-01 14:09) Zgłoś naruszenie 222

    Słuchałam wypowiedzi tej pani kilka razy i bardzo byłam zniesmaczona jej brakiem wirdzy.

    Odpowiedz
  • Bert(2019-02-01 20:37) Zgłoś naruszenie 142

    będąc w PObliżu tego typu moralnych osobników jak ta pani, lepiej dobrze pilnować swoich kieszeni

    Odpowiedz
  • zawsze warto pomyśleć(2019-02-01 23:13) Zgłoś naruszenie 74

    Cieszą się, że udało się im zdyskredytować JK... Tacy ludzie chcą za wszelką cenę powiedzieć światu, że nie ma już dobrych, uczciwych ludzi, którzy się kierują honorem, i że taki jest świat i trzeba się w nim jakoś urządzić. Ale to wielkie kłamstwo i zagłuszanie tylko swojego sumienia. Pani Joanno Kluzik-R., czy chce pani powiedzieć, że to pani i pani koledzy mają ten mandat?????????????

    Odpowiedz
  • SOLIDARNOSC-80(2019-02-02 13:03) Zgłoś naruszenie 61

    PRAWDA U WAZ NIE MA MIEJSCA TYLKO OSZCZERSTWA Z JEDNEJ STRONY POPIERACIE WIEDZOC ZE TO NIE JEST PRAWDA.BZDURY PISZE GW I AGORA WIEDZOC ZE KLAMNIE ALE PISZE.KURSKI TY JESTES ZASTEPCO I CO MASZ NAPISANE NA BYDYNKU nA CZOLE SOBIE ZRUB TATUAZ KLAMNIE BO MI KAZALI A JA NIE MAM SWOJEGO ROZUMU.PAMIETAJ ZLA KARMA WRACA I TO SIE NIE OPLACA.CALE ZYCIE NIE BEDZISZ W GAZECIE KIEDYS SPOTKASZ SIE Z RZECZYWISTOSCIO I ZE ZWYKLYMNI LUDZIMNI.NA SZACUNEK TRZEBA SOBIE ZASLURZYC ALE TYLKO PRAWDO A NIE KLAMSTWEM.

    Odpowiedz
  • bn(2019-02-01 16:58) Zgłoś naruszenie 55

    Podzial na prawice i lewice jest sztucznym podzialem. Wszystko dazy do skonfliktowania spoleczenstwa, wyciagniecia pieniadzy na partie polityczne a tak wlasciwie to wzbogacenia sie w latwy sposob i zmiany grupy spolecznej posiadajacej duze pieniadze

    Odpowiedz
  • marta(2019-02-02 23:33) Zgłoś naruszenie 51

    Żeby mówić o uczciwości to trzeba być uczciwym a takich polityków u nas nie ma , najgorsze , że media robią z nimi wywiady....To tak jakby uczestniczyć w przestępstwie....

    Odpowiedz
  • Zyta(2019-02-03 14:28) Zgłoś naruszenie 40

    Moralny mandat to ty kobieto już dawno straciłas.

    Odpowiedz
  • Geniusz komunizmu(2019-02-03 10:44) Zgłoś naruszenie 10

    Jest jeden wodz, ktory jest nieujawniony a ci dwaj liderzy sa zarzadcami jego interesu. Dla Polaczkow wszelkie spektakularne wyborcze zmiany to wielkie oszustwo. I podział w narodzie się zwiększa a władza wciąż ta sama.A w tym czasie pieniadze z Polski, ziemia, dobro narodowe itd. wypływają miliardami

    Odpowiedz