statystyki

Książka o Białym Domu: Kogo Trump nazwał zdychającym psem, a kogo twardzielem

autor: Jakub Kapiszewski31.01.2019, 07:03; Aktualizacja: 31.01.2019, 08:07
Zupełnie inaczej Trump obchodził się z Ryanem, który podczas wyborów prezydenckich w 2016 r. ogłosił, że nie będzie wspierał kandydata swojej partii. Sims wspomina spotkanie, na którym Ryan wtajemniczał Trumpa i wiceprezydenta Mike’a Pence’a w szczegóły ustawy mającej zastąpić Obamacare.

Zupełnie inaczej Trump obchodził się z Ryanem, który podczas wyborów prezydenckich w 2016 r. ogłosił, że nie będzie wspierał kandydata swojej partii. Sims wspomina spotkanie, na którym Ryan wtajemniczał Trumpa i wiceprezydenta Mike’a Pence’a w szczegóły ustawy mającej zastąpić Obamacare.źródło: ShutterStock

Nowa książka jednego z byłych pracowników Białego Domu prezentuje bardziej osobiste spojrzenie na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych.

„Drużyna żmij: moich 500 wyjątkowych dni w Białym Domu Trumpa” daje trochę inny wgląd w funkcjonowanie Białego Domu niż opublikowany parę miesięcy temu „Strach” Boba Woodwarda. O ile legendarny dziennikarz skupił się raczej na procesie wykuwania się polityki Białego Domu, o tyle Cliff Sims ukazuje codzienność Zachodniego Skrzydła z perspektywy szeregowego pracownika.

Autor pracował w ekipie odpowiedzialnej za komunikację; oficjalna nazwa jego stanowiska brzmiała „dyrektor strategii przekazu Białego Domu”. O swoim byłym szefie pisze raczej dobrze, oszczędzając mu krytyki. Cierpkie słowa, jeśli padają, to zawsze w towarzystwie jakiegoś wytłumaczenia: jeśli POTUS (skrót od „President of the United States”) tak zrobił, to znaczy, że miał powody.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie