W USA trudno znaleźć entuzjastów budowy w Polsce Fortu Trump

autor: Maciej Miłosz, Radosław Korzycki28.01.2019, 07:16; Aktualizacja: 28.01.2019, 07:30
Donald Trump

Donald Trumpźródło: ShutterStock

Amerykańscy politycy nie chcą nadmiernie zadrażniać stosunków z Rosją. Dlatego najbardziej prawdopodobny scenariusz to wzmacnianie obecności armii USA w Polsce małymi krokami.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (1)

  • SirAdi(2019-01-28 08:37) Zgłoś naruszenie 22

    Tylko pamiętajmy, że jeśli USA nie przerzucą do polski ciężkiej brygady na stałe, że o zwiększeniu bezpieczeństwa będzie można mówić jedynie w niewielkim stopniu. Należy podkreślić, że polska jest bardzo proamerykańska, a obecny rząd dużo inwestuje w relacje z Amerykanami (zakupy gazu, uzbrojenia, propozycja bliskowschodniej konferencji, postawa wobec Huawei). Dlatego sugerowane przez Atlantic Counsil przerzucenie brygady do Niemiec zamiast do polski, tylko zirytuje stronę polską. Szczególnie w świetle trudności jekie rząd federalny stwarza podczas każdorazowego przemieszczania się wojsk NATO po jego terytorium. Kompromis może więc dotyczyć lokalizacji bazy (np. na zachód od Wisły), ale nie samej stałej obecności - ta po stronie polskiej nie powinna podlegać negocjacjom.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie