Jak zatrzymać mowę nienawiści? Mimo tragedii za wcześnie na lex Adamowicz

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak16.01.2019, 07:00; Aktualizacja: 16.01.2019, 09:21
Gdańsk

Gdańskźródło: PAP
autor zdjęcia: Adam Warżawa

Pojawiły się spekulacje dotyczące podjęcia prac nad nowelizacją ustawy o imprezach masowych i stworzeniem regulacji dotyczących mowy nienawiści w internecie. Rząd jest jednak sceptyczny.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (56)

  • med(2019-01-22 22:01) Zgłoś naruszenie 00

    Jest religia smoleńska będzie teraz gdańska. Dobry i zły policjant obrzucają się zarzutami i wyzwiskami, a w kuluarach zacierają ręce. Wygląda to na spektakularne narodziny cenzury i zamordyzmu! Pod pretekstem śmierci Adamowicza rusza propagandowa machina mająca walczyć z "mową nienawiści". Ta śmierć spadła im, może nawet i w zaplanowany sposób z nieba. Mają ruszyć zajęcia uświadamiające młodych ludzi o "mowie nienawiści". Kto będzie definiował czym jest "mowa nienawiści"? Sponsorowani aktywiści i oficerowie polityczni mediów POPiS-owego nurtu. Niech wszyscy się kłócą, wyzywają i najlepiej w końcu biją po mordach! A co za granicą? Zbombardować Irak, Libię i Syrię (wkrótce Iran) pod pretekstem usuwania "okrutnych" reżimów i ewangelizacji św.Demokracją. Spowodować kryzys imigracyjny. Ściągnąć jak najwięcej imigrantów, kto przeciwko - ten hejter, skonfliktować wszystkich ze wszystkimi a później wyjść ze wspaniałą propozycją ustanowienia państwa policyjnego. I wszyscy mający już wszystkiego dość powiedzą: - Tak! Wreszcie ! I o to chodzi. Rozbicie etnicznej solidarności w Europie to podstawowe założenie opisane w prawie nikomu nieznanym Manifeście z Ventotene. To jedyne(!) ideowe źródło dla integracji europejskiej w ogłoszonej w 2017 r. tzw Białej Księdze Komisji Europejskiej ws przyszłości UE autorstwa jednego z ojców założycieli projektu europejskiego - trockisty Altiero Spinellego (jego imię zdobi główne wejscie do Parlamentu Europejskiego). Będą bunty różnych "kamizelek", ale Europejska Armia pełna różnych śniadych, czarnych i białych osobników wyćwiczona przez a może i z pomocą Izraeli Defence Forces ( któż lepiej niż oni? - od dziesiątek lat znakomicie zaprawieni w terroryzowaniu palestyńskich cywilów ) będzie pacyfikować kolejne pozbawione własnych armii kraje europejskie i zaganiać nas do obozów pracy gdzie będą nas żywić ziemniakami, szczepionkami i GMO. Scenariusz: Orwell "1984", "Folwark zwierzęcy" czy "Nowy wspaniały swiat" A. Huxleya ? - do wyboru. Tym razem w realu. Klatka!...start! https://www.youtube.com/watch?v=kPLi3Y_ySCw&t=66s

    Odpowiedz
  • NIENAWIŚĆ TRWA(2019-01-20 15:20) Zgłoś naruszenie 20

    Podkomisja smoleńska powstała w lutym 2016r., niebawem będzie 3 lata; SZCZUJE, OBRZUCA OBELGAMI przeciwników politycznych / to PiS był organizatorem, to PiS złamał procedury/; ZABÓJSTWO, ZBRODNIA, MORDERSTWO, BOMBY, SPISEK, ... - BEZ ŻADNYCH DOWODÓW, BEZ ŻADNYCH FAKTÓW - po co nam organy ŚCIGANIA??? LEJE SIĘ MOWA NIENAWIŚCI ZA PIENIĄDZE PUBLICZNE!!!

    Odpowiedz
  • korea(2019-01-17 19:21) Zgłoś naruszenie 01

    widzialem tysiace wpisów odnosnie Stefana W. wiekszosc z nich to nawoływanie do linczu i usmiercenia... to jest karanie za mowe nienawisci czy za awersje do polityków? z tym brakiem wolnosci slowa przekroczyliscie pewna granice ktora byla swięta. zaklóciliscie pewna harmonie i pewnie ludnosc odsunie od wladzy wiekszosc tych ludzi z zapedami dyktatorskimi...

    Odpowiedz
  • Marta(2019-01-17 09:46) Zgłoś naruszenie 43

    TO PIS zabił Prezydenta Gdańska

    Odpowiedz
  • Mały Jaś(2019-01-17 07:00) Zgłoś naruszenie 45

    Ma pytanie do szanownych czytelników. Czy podawanie informacji o tym kogo nie było na "minucie ciszy" jest budowaniem pojednania narodowego? Zastanówcie się nad rolą mediów, jeśli jesteście w stanie samodzielnie myśleć, bo mam tu pewne wątpliwości czy aby jesteście w stanie sobie poradzić z oddziaływaniem okropnych manipulatorów bezprawnie nazywanych dla niepoznaki dziennikarzami.

    Odpowiedz
  • Jesteśmy podli 2, czyli JP2(2019-01-17 05:34) Zgłoś naruszenie 12

    Naród wspaniały, tylko ludzie kur wy - Piłsudski Nie ma lepszej diagnozy tego narodu i kraju. Sto z górą lat i nic, absolutnie nic się nie zmieniło

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • akcja WIDELEC(2019-01-17 01:42) Zgłoś naruszenie 66

    a MORDERSTWO ROSIAKA szuje SZUJE Z PO

    Odpowiedz
  • Julian(2019-01-16 21:30) Zgłoś naruszenie 115

    Tuwim - Pogrzeb prezydenta Narutowicza Krzyż mieliście na piersi, a brauning w kieszeni. Z Bogiem byli w sojuszu, a z mordercą w pakcie, Wy, w chichocie zastygli, bladzi, przestraszeni, Chodźcie, głupcy, do okien - i patrzcie! i patrzcie! Zimny, sztywny, zakryty chorągwią i kirem, Jedzie Prezydent Martwy a wielki stokrotnie. Nie odwracając oczu! Stać i patrzeć, zbiry! Tak! Za karki was trzeba trzymać przy tym oknie!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • StAAbrA(2019-01-16 21:14) Zgłoś naruszenie 123

    Mowa nienawiści , to kilkanaście tysięcy tzw. aktów prawnych, ustanowionych przez okupantów i ich sługusów przeciwko państwu i narodowi polskiemu . Howgh .

    Odpowiedz
  • abcd(2019-01-16 21:01) Zgłoś naruszenie 130

    Nie każdy czyn naganny moralnie jest karalny. A może już trzeba zacząć się bać? Mowa nienawiści to nic innego, jak metoda wykluczenia z języka słów nieprawomyślnych, czyli sposób zrealizowania orwellowskiej nowomowy.

    Odpowiedz
  • garfield(2019-01-16 16:55) Zgłoś naruszenie 1811

    a da to się zatrzymać , wide wypowiedzi celińskiego , borusiewicza , wałęsy tudzież innych tuzów z PO

    Odpowiedz
  • kontra(2019-01-16 15:52) Zgłoś naruszenie 169

    Sprawa jest prosta . Pozaszywać usta lewakom

    Odpowiedz
  • obywatel(2019-01-16 14:23) Zgłoś naruszenie 2616

    Jak zlikwidować mowe nienawiści? proste-zdelegalizować PO.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Dziadek wnuka(2019-01-16 14:20) Zgłoś naruszenie 2316

    Wielu tu piszących albo nie przeczytało tekstu, albo ma problem ze zrozumieniem ! Ludzie, wy nadal po takiej tragedii powielacie przekaz "naszej" Kursko-Rachoniowej telewizji, miast uciszyć się, i zrozumieć, lub też starać się, drugiego człowieka. Sięgając wstecz pamięcią wstydzę się pewnych swoich określeń dotyczących członków PiS-u, i wiem że już nigdy nie wypowiem czegoś, co wypowiedziane pod moim adresem sprawiło by mi ból. Bo co innego krytyka, wypowiedzenie własnego zdania na określony temat, a co innego złość i poniżenie swojego interlokutora !! Jesteśmy jednym narodem, często spotykamy się na jednym podwórku, w tym samym urzędzie czy kościele ... Więcej miejmy dla siebie szacunku, życzliwości, uśmiechu, wtedy łatwiej nam będzie się żyło ....

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ??(2019-01-16 14:09) Zgłoś naruszenie 181

    Kiedy Lex Jolanta Brzeska?

    Odpowiedz
  • Segregator(2019-01-16 13:28) Zgłoś naruszenie 3510

    Rozumiem że jedyną koszerną tezą w tej sprawie jest "walka z mową nienawiści", I tu GP nie da się prześcignąć w ilości prasowych nagłówków.. Przyzwoitość w życiu publicznym i ew. rzetelność dziennikarska, nakazywałby rozpocząć debatę o prawdziwych przyczynach tej tragedii. Mianowicie o tragicznym stanie jakości sądownictwa, które skazuje patologicznego bandytę, za wielokrotny napad z bronią na 5 lat zamiast 25. Za działanie systemu penitencjarnego i resocjalizacyjnego, który powinien wyizolować i podejmować działania względem chorych psychicznie skazanych. Zresztą na etapie procesowym powinno to się dziać, izolacyjnym czy ostatecznie nadzoru poizolacyjnego. Należy sprawdzić co zrobiły oligarchie kleptokratyczne, rządzące od 30 lat w tym nieszczęśliwym kraju? Miast rozwijać probolszewickie sztandary walki z "mową nienawiśc",

    Odpowiedz
  • oko(2019-01-16 12:42) Zgłoś naruszenie 2228

    bez mowy nienawiści poparcie dla PiSu nie przekroczyłoby 10%

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy -diagnoza(2019-01-16 11:49) Zgłoś naruszenie 3824

    ..........Dlaczego mówicie o mowie nienawiści która ma rożne oblicza:. Czyż nie jest tak często że ofiary dają POwód. Czyż ignorancja , bezczelność z krzywdą dla innych , brak liczenia się z innymi ,POtworny cynizm nie wywołują reakcji czyli nienawiści w stanie rozumu krzywdzonej jednostki a nawet ogółu . Przypomnieć Wam słowa Tuska :"Po mnie to spływa inaczej nie mógł bym być Premierem"-cynizm totalny gdy był pytany o krzywdę długoletnio pracujacych lub w przypadku AmberGold o którym wszyscy wiedzieli, że jako bank powinien być pod nadzorem Rządu i przez to byli pewni co do wiarygodności: "nie zabraniajmy ludziom lokować gdzie chcą -jest demokracja" lub tez " jak się będą sadzić o emerytury POmostwoe to podniesiemy koszty sądowe" efektem czego wielu ludzi nie było i nie jest stać na obronę lub też "biedni nie kupują wiec nie płacą VATu czyli możemy go podnosić" -mimo zapewnień przed wyborami że go obniży . Może Przypomnicie sobie także jak potraktował wszystkich ciężko praujących wyrzucając bez debaty 3 mln podpisów przeciwko tej reformie na ich oczach w TV do kosza.,albo co zrobił po latach pracy z zasiłkami POgrzebowymi. które Oni wypracowali...Czy to nie była cyniczna mowa nienawiści w stylu możecie zdychać --ja i tak swoje zrobię. Jeden zabija nożem ,i wcale już nie jestem pewien czy to był świr -inny przyciskiem w Sejmie (totalny świr) --to nie ten co Go zabił to zabił --ja wiem, że zabił Go inny prowokator i jego cynizm w Sejmie a może sam zabił siebie prowokacyjną POlityka którą popierał bo jako szefowie PO wywołali w społeczeństwie stan umysłowej ogólno społecznej nienawiści.I niech to wreszcie rozważą. Taka POlitylka to nie zabawa,przez coś takiego wywołuje się rewolty a nawet wojny.szkoda tylko tych dzieci pana Prezydenta.

    Pokaż odpowiedzi (11)Odpowiedz
  • Gdańszczanin(2019-01-16 10:20) Zgłoś naruszenie 3223

    Przypomnijcie sobie jaki był skowyt Owsiaka, wyborcze, tvnu, onetu i całej reszty, gdy upoważnione organy chciały sprawdzić zabezpieczenie Woodstock. Określane to było jako zamach na imprezę, złośliwe przeszkadzanie, torpedowanie imprezy św. Jurasa. Tę imprezę ktoś z urzędu miasta w Gdańsku dopuścił w takiej formie i z takim zabezpieczeniem. Ten ktoś pewnie ma jakieś imię i nazwisko.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • tematy zastępcze(2019-01-16 10:01) Zgłoś naruszenie 2329

    .....Jak zatrzymać mowę nienawiści?..... Jak to jak? Usunąć ze szkół i przedszkoli naukę szowinistycznej wiary i zastąpić ją etyką. Dodam dla pewności ETYKĄ KLASYCZNĄ a nie jakąś etyką katolicką dla osób identycznie zindoktrynowanych. 1,4 miliarda złotych powinien zostać przeznaczony na płace sprawdzonych i wykwalifikowanych etyków a nie na zapewnienie potrzeb finansowych społecznych pasożytów siejących w głowach młodych ludzi nienawiść, szowinizm i coraz częściej faszyzm. Życie i nauka pokazały już nie raz , że najgorszą zarazą społeczną jest mącenie w głowach młodych ludzi. Ciekawe czy żołnierze mający 50-60 lat z taką samą ochotą mordowaliby ludność cywilną jak zindoktrynowane mięso armatnie w wieku 17-25 lat ?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz