statystyki

Andruszkiewicz ma się wykazać, a nie politykować

autor: Grzegorz Osiecki07.01.2019, 07:00; Aktualizacja: 07.01.2019, 07:28
Decyzję o nominacji podjął premier i to przeciwko niemu skierowało się ostrze wewnętrznej krytyki. Ale nie została ona podjęta bez wiedzy lidera PiS i jego akceptacji.

Decyzję o nominacji podjął premier i to przeciwko niemu skierowało się ostrze wewnętrznej krytyki. Ale nie została ona podjęta bez wiedzy lidera PiS i jego akceptacji.źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Slawomir Kaminski Agencja Gazeta

Prawo i Sprawiedliwość bierze na przeczekanie kryzys wizerunkowy związany z nominacją Adama Andruszkiewicza.

Nowy wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz ma na razie nie udzielać się w mediach i unikać wypowiedzi na swój temat. Wprawdzie na profilu na Facebooku i na Twitterze upublicznił na początku roku clip z hashtagiem #muremzaAndruszkiewiczem, ale teraz ma nie wchodzić w spory i wykazywać się aktywnością w pracy w resorcie, a nie w medialnych polemikach. – Decyzja została podjęta i trudno się teraz z niej wycofać. Opozycja gra na dymisję nowego wiceministra cyfryzacji i z tego powodu raczej się to nie stanie. Gdyby Tomasz Siemoniak nie powiedział, że jego dymisja jest kwestią dni, może ktoś wpadłby na taki pomysł – podkreśla nasz rozmówca z PiS.

Opozycja wykorzystała wejście do rządu byłego szefa Młodzieży Wszechpolskiej i posła koła Wolni i Solidarni do ostrej krytyki pod adresem rządzącej partii. Punktowane są jego wypowiedzi z prawicowych wieców i podnoszone oskarżenia o sympatie wobec Rosji oparte głównie na opinii węgierskiego think tanku Political Capital.


Pozostało jeszcze 79% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie