statystyki

Andruszkiewicz ma się wykazać, a nie politykować

autor: Grzegorz Osiecki07.01.2019, 07:00; Aktualizacja: 07.01.2019, 07:28
Decyzję o nominacji podjął premier i to przeciwko niemu skierowało się ostrze wewnętrznej krytyki. Ale nie została ona podjęta bez wiedzy lidera PiS i jego akceptacji.

Decyzję o nominacji podjął premier i to przeciwko niemu skierowało się ostrze wewnętrznej krytyki. Ale nie została ona podjęta bez wiedzy lidera PiS i jego akceptacji.źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Slawomir Kaminski Agencja Gazeta

Prawo i Sprawiedliwość bierze na przeczekanie kryzys wizerunkowy związany z nominacją Adama Andruszkiewicza.

Nowy wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz ma na razie nie udzielać się w mediach i unikać wypowiedzi na swój temat. Wprawdzie na profilu na Facebooku i na Twitterze upublicznił na początku roku clip z hashtagiem #muremzaAndruszkiewiczem, ale teraz ma nie wchodzić w spory i wykazywać się aktywnością w pracy w resorcie, a nie w medialnych polemikach. – Decyzja została podjęta i trudno się teraz z niej wycofać. Opozycja gra na dymisję nowego wiceministra cyfryzacji i z tego powodu raczej się to nie stanie. Gdyby Tomasz Siemoniak nie powiedział, że jego dymisja jest kwestią dni, może ktoś wpadłby na taki pomysł – podkreśla nasz rozmówca z PiS.

Opozycja wykorzystała wejście do rządu byłego szefa Młodzieży Wszechpolskiej i posła koła Wolni i Solidarni do ostrej krytyki pod adresem rządzącej partii. Punktowane są jego wypowiedzi z prawicowych wieców i podnoszone oskarżenia o sympatie wobec Rosji oparte głównie na opinii węgierskiego think tanku Political Capital.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie