Trzaskowski ws. bonifikat: Musimy szukać pieniędzy na sztandarowe propozycje

14.12.2018, 10:41; Aktualizacja: 14.12.2018, 11:01
Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowskiźródło: ShutterStock

Obciążenia nałożone na samorządy powodują, że musimy szukać pieniędzy, by realizować sztandarowe propozycje programowe, takie jak walka ze smogiem czy darmowe żłobki - powiedział w piątek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, pytany o zmiany dot. bonifikat przy przekształceniach.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (6)

 • Ha ha(2018-12-14 11:29) Zgłoś naruszenie 171

  Te bajki to lemingom

  Odpowiedz
 • wyborca PO(2018-12-14 11:36) Zgłoś naruszenie 191

  Było do przewidzenia.Teraz w nagrodę od tych co go wybrali zaczyna wyciągać pieniądze.Kłamcy.

  Odpowiedz
 • xyz(2018-12-14 12:22) Zgłoś naruszenie 617

  Bardzo dobre posunięcie władz Warszawy. Wszystko powinno się bilansować. Koniec z rozdawnictwem. Wilanów na pewno nie będzie w tej sprawie protestował.

  Odpowiedz
 • ochocianin(2018-12-14 16:58) Zgłoś naruszenie 21

  A może poszukajcie kasy we własnych (magistrackich) kieszeniach, jak np u aferzystów lokalowych na Ochocie , o których pisano:" TVN Warszawa 18.02.2016 –Wyciąg 18:30 Żądają dymisji władz Ochoty „Sprzedali lokale bez przetargu. "W grę wchodzi korupcja" „Aktywiści ze stowarzyszenia Ochocianie dotarli o raportu na temat nieprawidłowości przy sprzedaży 11 mieszkań komunalnych przez dzielnicę. – Obawiamy się, że w grę mogą wchodzić pobudki korupcyjne – przekonują i domagają się dymisji członków zarządu dzielnicy. Kontrolę sprzedaży mieszkań komunalnych przeprowadziło miejskie biuro kontroli. Urzędnicy wzięli pod lupę lokale sprzedawane w 2014 roku. – W protokole przygotowanym przez kontrolerów jest napisane, że sprzedano 11 mieszkań, wszystkie bez przetargu. W każdym przypadku mieliśmy do czynienia z nieprawidłowościami – informuje Patryk Słowicki ze stowarzyszenia Ochocianie. Jako przykład aktywiści podają lokale przy ulicy Raszyńskiej 3. – Sprzedano je najemcy za 455 tys. złotych, a ten odsprzedał je 9 miesięcy później za 1,45 mln zł na wolnym rynku – twierdzi Łukasz Gawryś, radny Ochoty. Ochocianie obawiają się, że przypadki, do których udało im się dotrzeć to tylko wierzchołek góry lodowej. Otwarcie sugerują, że za nieprawidłowościami może kryć się korupcja. Dlatego domagają się bardziej dokładnej kontroli, która przeanalizuje sprzedaż nie tylko na Ochocie, ale też w innych dzielnicach. – Apelujemy o dymisję osób odpowiedzialnych za ten stan rzeczy. Przede wszystkim wiceburmistrza Ochoty Krzysztofa Kruka i naczelnika wydziału zasobów lokalowych Henryka Musińskiego – domaga się Patryk Słowicki. – Od prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz żądamy zaprzestania praktyk korupcyjnych, nie tylko na terenie Ochoty, ale w całej Warszawie – dodaje.”

  Odpowiedz
 • RR(2018-12-14 21:17) Zgłoś naruszenie 14

  Mądra dezycja Rafał. Pisomatoły to populisci, a na złobki i inne inwestycje pieniadze musza sie skads brac.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie