Harcerze w światowych instytucjach. Świetnie wykształconych urzędników PiS wymienił na mniej doświadczonych, ale zaufanych

autor: Bartek Godusławski12.12.2018, 07:31; Aktualizacja: 12.12.2018, 09:13
Bank Światowy

Bank Światowyźródło: ShutterStock

Przez długie lata w kluczowych międzynarodowych instytucjach reprezentowali nas wykształceni urzędnicy, mający imponujący dorobek zawodowy. PiS zmienił tę zasadę. Partia stawia na kandydatów znacznie mniej doświadczonych, za to zaufanych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (32)

  • Kuba(2018-12-13 08:23) Zgłoś naruszenie 10

    W spółkach SP zwalniają (wywalają z dnia na dzień) osoby wykształcone z doświadczeniem, znajomością języków ( nie jednego) , a zatrudniają na stanowiska minimum kierownik działu z wynagrodzeniem zasadniczym przynajmniej 3xśrednia krajowa osoby, które nawet nie są w stanie po roku pracy zostać merytorycznie przygotowanym pracownikiem. Co pół roku zmieniają miejsce zatrudnienia ( w spółkach SP) na wyższe stanowisko i lepszą kasę, a na ich miejsce wchodzą kolejni znajomi króliczka. Są z PIS-u, albo rodzinnie, przyjacielsko związani z PIS-em. Tak było za każdej władzy, a za Dobrej Zmiany jest im najlepiej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bert(2018-12-12 20:21) Zgłoś naruszenie 92

    "świetnie wykształconych urzędników" - cha, cha , cha, chyba świetnie ustawionych piłkarzyków rozgrywającego Donaldinio

    Odpowiedz
  • Gdzie nie spojrzysz(2018-12-12 20:09) Zgłoś naruszenie 15

    ... wszędzie bierni, mierni ale wierni służalcy pisu.

    Odpowiedz
  • Dziadek wnuka(2018-12-12 19:01) Zgłoś naruszenie 83

    O, szanowna redakcja ocenzurowała moje osobiste zdanie na powyższy temat ?!! A fe, nieładnie ...

    Odpowiedz
  • zhp(2018-12-12 18:23) Zgłoś naruszenie 510

    BMW - BIERNI-MIERNI I WIERNI , jak sowieccy pionierzy !!!

    Odpowiedz
  • F1(2018-12-12 17:17) Zgłoś naruszenie 228

    Zastanawiający jest cel napisania tego artykułu, bo wartośc użytych argumentów jest żadna. Aby sprawdzić czy rzeczywiście wysyłane osoby są słabsze, należałoby bazować na merytorycznych argumentach i mieć do czego porównać wynik ich pracy. Budowanie negatywnej narracji na bazie dowolnej interpretacji faktów i domniemania, że ktoś może być gorszy bo nie został powołany w taki sposób jak było to robione dotychczasowo jest zaś zupełnie śmieszne.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bolesław(2018-12-12 16:46) Zgłoś naruszenie 119

    Po wynikach gdziekolwiek widać, że pisoska prawicowa młodzież dużo więcej potrafi. Słychać wycie? Znakomicie.

    Odpowiedz
  • KSW(2018-12-12 15:05) Zgłoś naruszenie 2615

    Kolejny tekst pisany na zlecenie polityczne, który celuje w dalsze podzielenie społeczeństwa. Kiedy wreszcie media zaczną przekazywać rzetelne informacje. Tekst jest poza tym zupełnie niespójny merytorycznie.

    Odpowiedz
  • maruda(2018-12-12 15:00) Zgłoś naruszenie 2513

    "Wyslalismy kilku wiceministrów" . to niby ta wykształcona kadra. Przypominam , że wicemister środowiska w rządzie PO , sekretarz generalny tej partii Pan Gawłowski to świtnie wykształcony fachowiec. Ma nawet tytuł doktora. Tylko Pisowska prokuratura nie wiedzieć czemu stawia mu zarzut (oprócz łapówek) popełnienia plagiatu pracy doktorskiej.

    Odpowiedz
  • Sebastian(2018-12-12 14:51) Zgłoś naruszenie 2510

    Artykuł jakoś niespójny. Z jednej strony źle że ktoś jest urzędnikiem, z drugiej źle że jest z prywatnego sektora. I też źle że ktoś nie ma wykształcenia ekonomicznego, choć sama szefowa MFW jest... prawnikiem z wyjształcenia... generalnie kluczowe że źle bo jest to ktoś inny.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • L(2018-12-12 13:11) Zgłoś naruszenie 3210

    Ale co Wam harcerze zrobili, ze ich tu przywolujecie?

    Odpowiedz
  • T1000(2018-12-12 12:22) Zgłoś naruszenie 3223

    Dojna zmiana kradnie pełnymi łapskami i wszędzie wtyka swoich kolesiów misiewiczów. Partyjna oligarchia odpowie za to niszczenie państwa karnie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • annawro777(2018-12-12 11:40) Zgłoś naruszenie 3239

    Lepszy był TUSK, bo się sam wysłał, tak ??? I to jeszcze nie znając j.ang. !!!

    Odpowiedz
  • podatnik(2018-12-12 11:32) Zgłoś naruszenie 448

    Najlepszym przykładem jest Glapiński, który całe życie naukowe udowadniał wyższość myśli: Marksa, Engelsa, Lenina nad zdrowym rozsądkiem?

    Odpowiedz
  • Danziger(2018-12-12 11:09) Zgłoś naruszenie 2937

    autor ma dobre przygotowanie do SZCZUJNI

    Odpowiedz
  • Autor(2018-12-12 10:59) Zgłoś naruszenie 3316

    a było kiedyś inaczej? W tym kraju to tradycja. Jedyne co może teraz przerazać to bezczelność i brak hamulców. Wszystko dobrze kiedy gospodarka idzie ale jak będzie jakiś kryzys to te żółtodzioby nawet nie będą wiedziały którym oknem wyskoczyć.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • MW(2018-12-12 10:49) Zgłoś naruszenie 369

    Najlepiej było wysyłać resortowe dzieci, aby robiły karierę i majątek na dorobku "soli ziemi czarnej" czyli tzw moherów nie dbając o Polskę o polaków. Słuszne decyzje są podejmowane, bo jak brakuje morale to wszystko sprowadza się do upadku ,a praktyka czyni mistrza.

    Odpowiedz
  • uszi(2018-12-12 10:07) Zgłoś naruszenie 1011

    I SŁUSZNIE!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ale(2018-12-12 09:50) Zgłoś naruszenie 4226

    pis-duś nie musi być mądry, tylko wierny.

    Odpowiedz
  • utylizowac(2018-12-12 08:33) Zgłoś naruszenie 4828

    sciagaja madrych doswiadczonych a wysylsja dzbany puste dzbany byleby byli pisowska g---da

    Odpowiedz