statystyki

Mosbacher pisze do Morawieckiego w sprawie niezależności dziennikarzy

autor: Bartek Godusławski, Grzegorz Osiecki28.11.2018, 08:00; Aktualizacja: 28.11.2018, 08:11
Na celownik ambasador trafił szef MSWiA Joachim Brudziński za swój tweet, w którym sugerował, że to TVN inscenizował urodziny Hitlera pokazane w reportażu.

Na celownik ambasador trafił szef MSWiA Joachim Brudziński za swój tweet, w którym sugerował, że to TVN inscenizował urodziny Hitlera pokazane w reportażu.źródło: PAP
autor zdjęcia: Marcin Obara

Amerykańska ambasador interweniuje w sprawie materiału TVN o neonazistach. To jedna z wielu ostatnio uwag pod adresem rządu.

S prawa działań prokuratury i ABW wobec dziennikarzy TVN stała się punktem napięć w polsko-amerykańskich relacjach. Georgette Mosbacher napisała do premiera Morawieckiego list, w którym krytycznie odnosi się do zarzutów polityków PiS (w tym członków rządu) pod adresem TVN oraz sprzeciwia się łączeniu ich z ekstremizmem. Przypomina, że właścicielem TVN jest amerykańska firma Discovery.

Na celownik ambasador trafił szef MSWiA Joachim Brudziński za swój tweet, w którym sugerował, że to TVN inscenizował urodziny Hitlera pokazane w reportażu. „Zadziwiające, że osoby publiczne mogły zaatakować dziennikarzy wypełniających misję niezależnych mediów w Polsce” – napisała Mosbacher. „Wierzę, że członkowie pańskiego rządu pohamują się od atakowania, a nawet ścigania niezależnych dziennikarzy, którzy wyrażają interes publiczny i wzmacniają nasze wspólnoty” – zakończyła. W kopii, do której dotarliśmy, są literówki w nazwiskach premiera i szefa MSWiA, a samo pismo adresowane jest do „ministra Morawieckiego”.

Wczoraj od jednego ze współpracowników premiera usłyszeliśmy, że premier ani rzecznik rządu nie będą komentować sprawy. Premier nie zamierza też odpowiadać na pismo. – To nie było intencjonalne, ale to był dramatyczny nietakt, który został fatalnie odebrany przez nas i przez opinię publiczną – mówi Ryszard Czarnecki.


Pozostało jeszcze 55% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze FB:

Komentarze (6)

 • Iwona(2018-11-28 14:53) Zgłoś naruszenie 50

  Dziennikarze powinni być niezależni ale przede wszystkim polski rząd też powinien pozostać NIEZALEŻNY od wpływów obcych państw.

  Odpowiedz
 • czytelnik(2018-11-28 08:53) Zgłoś naruszenie 52

  dziwne, że Polska nie reaguje na "dziwne wywody" tej baby, powinna być odesłana do USA, a co na to Tramp, który mówi, że Polska jest ich przyjacilem?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • HeNew(2018-11-28 20:16) Zgłoś naruszenie 30

  GeorgGetto, jakem Ślonzok, toć Ci godom: mosz bacher, ale dyplomacji nijakiej.

  Odpowiedz
 • Bert(2018-11-28 19:54) Zgłoś naruszenie 01

  Mały wróbelek marzł zimą na drodze. Przechodził koń i walną na niego kupę. Wróbelek się przestraszył i zadrżał z obrzydzenia ale kupa była ciepła więc się w niej ogrzał. Przechodził lis, zobaczył i zjadł wróbelka. Teraz morał : nie zawsze ten twój wróg kto na ciebie nas rał i nie zawsze ten przyjaciel kto cię wyjął z g ów na

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie