statystyki

Fort Trump w wariancie najbardziej realistycznym

autor: Maciej Miłosz21.11.2018, 08:30; Aktualizacja: 21.11.2018, 08:42
Donald Trump

Donald Trumpźródło: ShutterStock

Budowa wielkiej bazy dla dywizji amerykańskiej jest mało prawdopodobna. Ale do zwiększenia obecności wojsk USA nad Wisłą może dojść dość szybko.

Na wczorajszym spotkaniu z sekretarzem generalnym NATO w Brukseli minister obrony Mariusz Błaszczak miał po raz kolejny poruszyć sprawę amerykańskich baz w Polsce. Z kolei w ubiegłym tygodniu, po zakończeniu rozmów w amerykańskim Senacie zapewniał: „Usłyszałem słowa wsparcia ze strony senatorów, którzy deklarowali poparcie dla całej koncepcji wzmocnienia obecności amerykańskiej w naszym kraju”. Podobnych spotkań i dyskusji było w ostatnim czasie sporo.

Temat obecności amerykańskich wojsk w Polsce nabrał rozpędu po wrześniowej wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w USA, podczas której użył określenia „Fort Trump”.

Polska ofensywa w celu zdobycia baz trwa już dobrych kilka miesięcy. Warto się więc pokusić o ocenę, jak dziś wygląda „pole walki”.


Pozostało jeszcze 83% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie