Sygnatariusze listu nie mówią wprost o referendum w sprawie warunków wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, chcą jednak, by "ostateczną decyzję" w tej sprawie podjęli wyborcy - twierdzi brytyjska stacja telewizyjna.

Wśród osób podpisanych pod listem jest prezes sieci księgarni Waterstones - James Dunt, były prezes sieci sklepów Sainsbury's - Justin King oraz członkini zarządu sieci sklepów Marks & Spencer i współzałożycielka serwisu podróżniczego Lastminute.com Martha Lane-Fox.

Według źródła, na które powołuje się Sky News, sygnatariusze listu ostrzegają, że propozycje w sprawie Brexitu, negocjowane obecnie przez rząd brytyjski i Komisję Europejską, wbrew oficjalnym deklaracjom nie pozwolą uniknąć problemów w relacjach handlowych po wyjściu kraju ze Wspólnoty, co ma nastąpić w marcu przyszłego roku. Wskazuje się też na zagrożenia dla handlu, związane ze "ślepym lub destruktywnym Brexitem".

List ma zapowiadać start kampanii Business for a People's Vote (ang. biznes na rzecz głosowania), która ma być prowadzona w nadchodzących tygodniach.

Jak pisze Reuters, w ostatnim czasie zarówno zwolennicy Brexitu, jak i jego przeciwnicy nasilili swoje działania, podczas gdy Londyn i Bruksela liczą na zakończenie rozmów do końca bieżącego roku.(PAP)