statystyki

Na czym polega, tak naprawdę, partyjność? [OPINIA]

autor: Karolina Lewestam21.10.2018, 11:00; Aktualizacja: 21.10.2018, 13:34
Kto jest moralnie upadły? Wszyscy, zwłaszcza postkomuniści, ale może jednak nie SLD, bo w końcu trzydzieści lat minęło i ludzie się zmieniają, nie wykluczamy współpracy. Kto jest platformerskim, neoliberalnym, elitarystycznym i oderwanym od rzeczywistości elementem? Wszyscy związani z poprzednią ekipą rządzącą, ale nie premier Morawiecki, chociaż jak byk na taśmach figuruje, że kwacze jak kaczka, mimo że w legitymacji ma wpisane „PiS”.

Kto jest moralnie upadły? Wszyscy, zwłaszcza postkomuniści, ale może jednak nie SLD, bo w końcu trzydzieści lat minęło i ludzie się zmieniają, nie wykluczamy współpracy. Kto jest platformerskim, neoliberalnym, elitarystycznym i oderwanym od rzeczywistości elementem? Wszyscy związani z poprzednią ekipą rządzącą, ale nie premier Morawiecki, chociaż jak byk na taśmach figuruje, że kwacze jak kaczka, mimo że w legitymacji ma wpisane „PiS”.źródło: ShutterStock

Tożsamościowe zagadnienia polskiej polityki są od dłuższego czasu rozstrzygane w warunkach zbiorowej hipnozy. Hipnotyzerzy są różni, znajdują się po wielu stronach naszych wielokątnych barykad, ale przoduje w sztuce pochodzącej od Mesmera jednak chyba prezes.

O to przykładowa rozmowa z moją trzyipółletnią córką.

– Jestem klólikiem – mówi i skacze po pokoju.

– Uhm – mówię znad laptopa. – Podaj mi, dziecko, tamtą książkę, proszę.

– Ej! Przestań! Nie jestem dzieckiem, tylko klólikiem – denerwuje się dziecko i w związku z tym nie podaje książki, bo króliki nie mają rączek, książki są dla nich za ciężkie itp., itd.

– Aha! – w głowie kiełkuje mi genialny pomysł na zwiększenie ilości witamin w diecie dziecięcia. – A co takiego jedzą króliki?

– Malchewkę jedzą – mówi z pogardą dziecko, bo przecież każdy głupi to wie.

– To słuchaj, ja ci dam marchewkę z lodówki, co, króliku?

– Nie.

– Ale przecież jesteś królikiem, tak? A króliki jedzą marchewkę, czyż nie?

– Jedzą.


Pozostało jeszcze 85% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie