statystyki

Na czym polega, tak naprawdę, partyjność? [OPINIA]

autor: Karolina Lewestam21.10.2018, 11:00; Aktualizacja: 21.10.2018, 13:34
Kto jest moralnie upadły? Wszyscy, zwłaszcza postkomuniści, ale może jednak nie SLD, bo w końcu trzydzieści lat minęło i ludzie się zmieniają, nie wykluczamy współpracy. Kto jest platformerskim, neoliberalnym, elitarystycznym i oderwanym od rzeczywistości elementem? Wszyscy związani z poprzednią ekipą rządzącą, ale nie premier Morawiecki, chociaż jak byk na taśmach figuruje, że kwacze jak kaczka, mimo że w legitymacji ma wpisane „PiS”.

Kto jest moralnie upadły? Wszyscy, zwłaszcza postkomuniści, ale może jednak nie SLD, bo w końcu trzydzieści lat minęło i ludzie się zmieniają, nie wykluczamy współpracy. Kto jest platformerskim, neoliberalnym, elitarystycznym i oderwanym od rzeczywistości elementem? Wszyscy związani z poprzednią ekipą rządzącą, ale nie premier Morawiecki, chociaż jak byk na taśmach figuruje, że kwacze jak kaczka, mimo że w legitymacji ma wpisane „PiS”.źródło: ShutterStock

Tożsamościowe zagadnienia polskiej polityki są od dłuższego czasu rozstrzygane w warunkach zbiorowej hipnozy. Hipnotyzerzy są różni, znajdują się po wielu stronach naszych wielokątnych barykad, ale przoduje w sztuce pochodzącej od Mesmera jednak chyba prezes.

O to przykładowa rozmowa z moją trzyipółletnią córką.

– Jestem klólikiem – mówi i skacze po pokoju.

– Uhm – mówię znad laptopa. – Podaj mi, dziecko, tamtą książkę, proszę.

– Ej! Przestań! Nie jestem dzieckiem, tylko klólikiem – denerwuje się dziecko i w związku z tym nie podaje książki, bo króliki nie mają rączek, książki są dla nich za ciężkie itp., itd.

– Aha! – w głowie kiełkuje mi genialny pomysł na zwiększenie ilości witamin w diecie dziecięcia. – A co takiego jedzą króliki?

– Malchewkę jedzą – mówi z pogardą dziecko, bo przecież każdy głupi to wie.

– To słuchaj, ja ci dam marchewkę z lodówki, co, króliku?

– Nie.

– Ale przecież jesteś królikiem, tak? A króliki jedzą marchewkę, czyż nie?

– Jedzą.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie