Zakaz wjazdu do Schengen: Czarne listy PiS mogą podważyć zaufanie do Polski

autor: Michał Potocki, Zbigniew Parafianowicz21.08.2018, 20:51; Aktualizacja: 22.08.2018, 11:34
Wpisanie Ukrainki do bazy SIS sprawiło, że przeciwnicy PiS zaczęli podejrzewać polityczną motywację i oskarżać Warszawę, że stosuje system Schengen w sposób instrumentalny, podważający zaufanie między państwami strefy.

Wpisanie Ukrainki do bazy SIS sprawiło, że przeciwnicy PiS zaczęli podejrzewać polityczną motywację i oskarżać Warszawę, że stosuje system Schengen w sposób instrumentalny, podważający zaufanie między państwami strefy.źródło: ShutterStock

Sprawy Kozłowskiej i Szeremety skłaniają do pytań o to, w jakich celach korzystamy z regulacji Schengen

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Reklama

Komentarze (20)

  • rafa2(2018-08-21 21:51) Zgłoś naruszenie 5724

    Zgodnie z rozporządzeniem PE i Rady nr 1987/2006 wpisu dokonuje się, jeśli jest to uzasadnione „zagrożeniem dla porządku publicznego, bezpieczeństwa publicznego lub bezpieczeństwa narodowego”. pasuje idealnie dla Otwarty dialog. popieram zakaz

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Antykomuch(2018-08-22 00:13) Zgłoś naruszenie 5115

    Otwarty dialog to funadacja, mająca na celu wyłącznie destabilizację sytuacji w państwie. Jak to się stało, że fundacja, która niby ma prowadzić dialog posiada pozwolenie na broń? Rozumiem, że to ma być dialog z pistoletem przy skroni.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • obserwer_1(2018-08-22 06:57) Zgłoś naruszenie 4117

    czy was do końca już powaliło ? jesteśmy państwem czy szwabsko-kacapskim kondominium ? ta ukrainka niech prowadzi otwarty dialog z oligarchami na ukrainie, miesiąc lub dwa może przeżyje

    Odpowiedz
  • Filozof prawa(2018-08-22 06:37) Zgłoś naruszenie 2621

    Mija wiele czasu, a rząd nabrał wody w usta. Zdawkowa informacja o zagrażaniu rzekomym interesom RP nie wystarczy ani Polakom ani UE. Może zadowolić, ale ruskich trolli. Wiemy publicznie, że zagrożenie istniało, dla interesu partii rządzącej. A to za mało. Sprawa zaczęła miedzynarodowo cuchnąć i trzeba będzie innym krajom rzetelnie wytłumaczyć. Albo wycofać się ze wpisu.

    Odpowiedz
  • Lol(2018-08-22 08:57) Zgłoś naruszenie 235

    Nie należy mylić rzeczy z nazwą "Otwarty dialog" oligarchów niczemu dobrmu nie służył, chociaż z niektórymi sierotami po komunizmie w Polsce było mu po drodze.

    Odpowiedz
  • Filozof prawa(2018-08-22 06:47) Zgłoś naruszenie 2115

    @abcd Czarna lista jest jak pistolet. Możesz go mieć do obrony przed poważnym bezpośrednim zagrożeniem. Jeśli będziesz go używał w obronie trawnika przed zagrożeniem uciążliwego miejskiego gołębia, to Ci pistolet zabiorą.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • echo(2018-08-22 11:12) Zgłoś naruszenie 216

    Każde państwo ma prawo uznać danego obcokrajowa za osobę niepożądaną i ją wydalić ze swojego terytorium. Działania części polskich polityków, którzy kwestionują to prawo jest po prostu skandaliczne.

    Odpowiedz
  • Maja(2018-08-22 10:19) Zgłoś naruszenie 175

    a może by sobie ją w UE tam w Belgi przytulił Tusk.

    Odpowiedz
  • abcd(2018-08-21 21:51) Zgłoś naruszenie 129

    Czarne listy mogą istnieć pod warunkiem, że nie będą istniały.

    Odpowiedz
  • usa(2018-08-22 11:26) Zgłoś naruszenie 114

    NARESZCIE!!!! CZAS NAJWYŻSZY ZROBIĆ PORZĄDEK!

    Odpowiedz
  • portfelik(2018-08-22 10:07) Zgłoś naruszenie 107

    To są poważne sprawy. Nie może być domniemania, że popełniliśmy błąd. W tej chwili jest jeden przekaz - jej przekaz. Że zrobiono to z przyczyn politycznych. A jaka jest odpowiedź stosownych służb? Dzień zastanawiania się, kto ma odpowiedzieć, dzień przerzucania gorącego kartofla i to wszystko zwieńczone zdawkowym komunikatem, który niewiele wyjaśnił.

    Odpowiedz
  • Polityka transparentna PIS (ha,ha,... )(2018-08-22 09:34) Zgłoś naruszenie 922

    Jakieś zdalnie sterowane SMERFY z PIS kasują wpisy … "Proste jak budowa CEPÓW z PIS"

    Odpowiedz
  • widz(2018-08-22 15:47) Zgłoś naruszenie 50

    Jeszcze tego durnego faszystę Kramka powinni wywalić.

    Odpowiedz
  • Czy te OCZY PIS mogą kłmac ... (2018-08-22 09:41) Zgłoś naruszenie 420

    … co za pytanie, powiadają … JANCARZY Guru PIS !

    Odpowiedz