statystyki

Sekielski: Film o pedofilii w kościele to nie jest moja zemsta. Przestanmy myśleć o winnych księżach, a zacznijmy o ich ofiarach [WYWIAD RIGAMONTI]

autor: Magdalena Rigamonti05.07.2018, 20:00; Aktualizacja: 06.07.2018, 09:21
Tomasz Sekielski. Fot. Maksymilian Rigamonti

Tomasz Sekielski. Fot. Maksymilian Rigamontiźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Spowiedź jest takim newralgicznym momentem. To wtedy księża często typują swoje ofiary. Dziecko wie, że musi opowiedzieć księdzu prawdę, całą prawdę i tylko prawdę i odpowiedzieć na wszystkie pytania, bo przecież ksiądz jest wysłannikiem Boga - mówi Magdalenie Rigamonti w wywiadzie dla DGP Tomasz Sekielski, dziennikarz, który przygotowuje film o pedofilii w kościele.

Pan był molestowany w dzieciństwie?

Nie, na szczęście, nie mam takich doświadczeń. Choć od wczesnego dzieciństwa byłem ministrantem. Zresztą, pamiętam, że sam poszedłem do księdza i zapytałem, czy mogę służyć do mszy. W tym czasie mieszkałem u mojej babci w małej miejscowości koło Włocławka. Babcia była bardzo religijna i codziennie chodziliśmy do kościoła na wieczorną mszę. Podobało mi się to, co się tam działo. Ministranci w komżach kojarzyli mi się z muszkieterami, a bycie przy ołtarzu wydawało mi się o wiele ciekawsze niż siedzenie z babcią w ławie.

 

To był koniec lat 70., początek lat 80. Kardynał Karol Wojtyła zostaje papieżem, polski Kościół jest bardzo silny.

A ja jestem małym chłopcem.


Pozostało jeszcze 94% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny

Reklama

Komentarze (22)

  • Magda.A(2019-05-14 12:18) Zgłoś naruszenie 294

    Panie Sekielski, dlaczego ograniczył Pan problem pedofilii tylko do jednej grupy zawodowej. Byłby Pan wiarygodny gdyby odniósł się Pan do własnego środowiska celebrycko-aktorsko-dziennikarskiego i szerzej. Kasta sędziowska umorzyła ponad 50% spraw o pedofilie i tu nie ma problemu. Słynny poznański dyrygent, pedofil już od dawna na wolności itd. Problem jest ogromny i nie moźna go odnosić tylko do marginesu w Kościele.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • cd(2018-07-06 11:17) Zgłoś naruszenie 2610

    Czy piętnowanie zła, to jest atak na kler? Jeżeli sprawa będzie "zamiatana pod dywan", to będzie dalej aktualna. Tylko nagłaśnianie i krytyka może doprowadzić do likwidacji tej patologii.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • anonim(2018-07-05 22:04) Zgłoś naruszenie 2529

    Kościół katolicki to samo zło.Pycha chciwosc i nieczystosc!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Magda.A(2019-05-14 12:24) Zgłoś naruszenie 223

    Ciagle mam w pamięci wywiad z molestowanym kobietami w TVN przez Durczoka , zwracały się do Pana o pomoc i jakoś wtedy nie wykazał się Pan wrażliwością i im nie pomógł. Nie uwierzył im Pan, nie sprawdził , nie zrobił filmu?

    Odpowiedz
  • asw(2018-07-06 04:41) Zgłoś naruszenie 1741

    Piękne zdjęcie Sekielskiego. A w naturze łatwiej przeskoczyć, niż obejść. Weź się pan za siebie, zamiast za innych - bo żenada patrzeć na taką górę tłuszczu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Molestowany(2018-09-22 21:18) Zgłoś naruszenie 167

    Ciekaw że problem pedofilii interesuje pana Sekielskiego tylko w kościele katolickim. Jeżeli rzeczywiście zależy mu na ofiarach powinien skupić się również na szkole, wychowawcach, trenerach tam jest to dopiero problem z molestowaniem. To jest temat tabu - niepoprawny politycznie

    Odpowiedz
  • Dokładny(2019-05-14 12:22) Zgłoś naruszenie 115

    A jednak zemsta. Byłby obiektywny gdyby poruszył problem pedofilii w kościele, szkole, sporcie, polityce. A tak działanie wybiórcze jest skierowane przeciwko KK

    Odpowiedz
  • a(2019-05-15 09:29) Zgłoś naruszenie 100

    Szkoda że autor filmu "zapomniał" zaakcentować że te osoby duchowne były również b.aktywnymi tajnymi współpracownikami służby bezpieczeństwa. A to ma również istotne znaczenie w sprawie

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2019-05-14 14:08) Zgłoś naruszenie 93

    Ot , zwykłe POlecenie służbowe ... Bo lepsze jedno zlecenie , niż 447 innych problemów , na przykład ... No i , całe szczęście , że do innych kościołów nie wysłali ...

    Odpowiedz
  • Zib(2019-05-15 16:11) Zgłoś naruszenie 91

    Lewackie zaklamanstwo 0,6:99.4% Atak na prawą stronę obliczony dokładnie przed wyborami. Sekielski to waga ciężka - najmita od broni masowego rażenia! Kiedy firmy o pozostałych przypadkach pedofilii czyli 99.4%?

    Odpowiedz
  • obserwator(2019-05-17 09:47) Zgłoś naruszenie 40

    no to teraz przed wyborami jesiennymi czekamy na flim Siekielskiego, jak wygląda ten problem w innych grupach społecznych, przecież wypowiadał się taże, że zrobił ten film w obronie ofiar pedofilii, prawa i sprawiedliwości, w innych grupach społecznych ten problem jest znacznie gorszy niż wśród księży

    Odpowiedz
  • brawo(2019-05-15 08:17) Zgłoś naruszenie 312

    brawo panie sekielski dal pan tej zgniliznie popalic no i tym co krzycza ze reki nie wolno podnosic na szambo czyli kosciol

    Odpowiedz
  • to jest h0m0-problem(2019-05-16 19:10) Zgłoś naruszenie 20

    Film jest głównie o problemie I-I 0 mo seksualnym. Pokazuje jak ta dewiacja niszczy życie młodych chłopców. Gdyby to byli pedofile, to molestowanie ustawałoby wraz z dojrzewaniem. Tymczasem jest inaczej.

    Odpowiedz