CBOS: Któremu politykowi Polacy ufają najbardziej?

25.06.2018, 12:01; Aktualizacja: 25.06.2018, 13:22
prezydent Andrzej Duda cieszy się największym zaufaniem

prezydent Andrzej Duda cieszy się największym zaufaniemźródło: PAP
autor zdjęcia: Adam Warżawa

W czerwcu na czele rankingu zaufania pozostaje Andrzej Duda, któremu ufa 69 proc. badanych - wynika z sondażu CBOS. Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu ufa 57 proc.; na trzecim miejscu jest Paweł Kukiz (52 proc.). Z największą nieufnością (47 proc.) spotyka się lider PO Grzegorz Schetyna.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (7)

 • CBOS(2018-06-26 07:51) Zgłoś naruszenie 00

  .... daje z siebie wszystko, bije na łeb ten z PRL-u.

  Odpowiedz
 • Prezydent zmienia zdanie(2018-06-25 13:25) Zgłoś naruszenie 11

  Bronisław Komorowski nagle zmienia zdanie. Prezydent przychyla się do propozycji związków zawodowych i rozważa, żeby o emeryturze nie decydowało jedynie kryterium wieku. Prezydentowi chodzi przede wszystkim o sytuację osób, które bardzo wcześnie zaczęły pracować i regularnie odprowadzają składki. To zazwyczaj pracownicy fizyczni. Po "reformie 67" będą pracować dłużej niż osoby lepiej wykształcone, które wchodzą na rynek pracy później - tłumaczyła na łamach "Rzeczpospolitej" Irena Wóycicka, prezydencki doradca. - W ich przypadku można rozważać wprowadzenie stażu 40 lat opłacania składek jako kryterium przejścia na emeryturę przed ukończeniem 67. roku życia. "Aby skorzystać z nowej emerytury, trzeba było rozpocząć pracę przed ukończeniem 20 lat" –przedtem jak podpisywał nie potrafił tego zrozumieć ? zbyt wielu ludzi skrzywdzono --PiS....:500+ wspaniała inicjatywa ,tyle że "nie można nie płacić pracownikowi a rozdawać ubogim" . Tak ,tak . Mamy w tym kraju osoby z 45 letnim stażem pracy ,zatrudniane za komuny w soboty ,święta ,nadgodziny bez dni zamiennie wolnych,zatrudniane w szkodliwych i nieb warunkach pracy ,nawet przy promieniowaniu izotopowym i co ? -maja prawo do emerytury ze względu na staż?!-- oto przykład jak się nie płaci spracowanym robotnikom a rozdaje nie swoje. Kochani mędrcy!

  Odpowiedz
 • Powiedzcie Plitycy ---Ci z każdej opcji –spraw tez(2018-06-25 13:24) Zgłoś naruszenie 10

  Powiedzcie Nam POlitycy ---Ci z każdej opcji –sprawiedliwej też ! Jakimi BARBARZYŃCAMI trzeba być aby robotnikom mającym po 45 lat składkowych pracy ,zatrudnionym od 15r zycia --kiedyś w szkodliwych i nieb war pracy – okradzionym wstecznie z nich Ustawą o Emeryturach Pomostowych , zatrudnianym permamętnie za komuny także w dni ponad- ustawowe dodatkowo bez dni zamiennie wolnych także w soboty i święta nie udzielić emerytury bez względu na wiek? Juz zapomnieliście co to zwykła przyzwoitość?

  Odpowiedz
 • Panie Prezydencie przypominam!(2018-06-25 12:58) Zgłoś naruszenie 21

  Trybunał Konstytucyjny w 2014 r. nie zdał egzaminu, przegrał wielką sprawę obywatelską, uznając że ustawa podwyższająca wiek emerytalny jest zgodna z konstytucją - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda podczas debaty dotyczącej zmian w konstytucji. Prezydent Duda zwrócił uwagę, że jedną z sytuacji, która w ostatnich latach go "uderzyła" był moment, kiedy mimo zdecydowanych protestów ze strony "Solidarności" i innych związków zawodowych, podniesiono wiek emerytalny. "Wbrew polskiemu społeczeństwu, pracownikom, wbrew w moim przekonaniu fundamentalnej zasadzie praw nabytych, bo na co innego ludzie się zgadzali, w momencie, kiedy rozpoczynali swoją karierę zawodową, pracę, budowanie swojego stażu emerytalnego" - dodał.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Inspektor Inspektorów(2018-06-25 12:57) Zgłoś naruszenie 21

  ....Pytanie brzmiało Politykom a nie złodziejom POlitycznym.....Drodzy Państwo...oto ironia losu: syn Tuska jak słyszeliśmy z przesłuchania komisji ds AmbGold inkasował 7000zł za jak to podsumowała przewodnicząca komisji śledczej Pani Wasserman - mailowanie i figurowanie a w tym czasie jego tatuś Donald jako Premier, POlitycznie okradał cynicznie z wypracowanego już wcześniejszego wieku emerytalnego kiedyś wcześnie młodo- zatrudnianych obywateli czyli od 15r. życia zmuszając do 52 lat pracy, zatrudnianych w soboty i święta jak to za komuny bywało bez dni zamiennie wolnych, zatrudnianych w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy-- dodał najpierw 5 lat a póxniej jeszcze 2 , za co obiecał w Ustawie Pomostowej żebracze"rekompensaty", refundowane ze środków Tych tez tak zatrudnionych którzy tych emerytur nie dożyją, Dz. U. 2008 nr 237 poz. 1656 ART 22: --;: Czyż to nie jest sk.rw..........od tego Słoneczka i cyniczne szyderstwo ze społeczeństwa., a Wy się jeszcze nad nim pochylacie –no bez jaj. Lepiej się spytajcie kiedy Tusk znajdzie się za kratami gdzie jego od dawna miejsce za same tylko słowa o II filarze:.„Udowodnijcie Mi że te --dziedziczone --składki są Wasze”.i przywłaszczenie ich na potrzeby jego potrzeb POlitycznych.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie