Małgorzata Gersdorf nie przejdzie w stan spoczynku? Dworczyk: Mam nadzieję, że zastosuje się do nowej ustawy o SN

22.06.2018, 08:12; Aktualizacja: 22.06.2018, 08:33

Mam nadzieję że wszyscy sędziowie, w tym I prezes SN Małgorzata Gersdorf, zastosują się do przepisów nowej ustawy o Sądzie Najwyższym - powiedział w piątek szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Według niego, zamieszanie wokół SN godzi w powagę państwa oraz tej instytucji.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (3)

 • tomasz_kubik@toya.net.pl(2018-06-22 09:44) Zgłoś naruszenie 33

  Michał Dworczyk jest wątpliwej próby "państwowcem", skoro zachęca pierwszą prezes Sądu Najwyższego, Małgorzatę Gersdorf do naruszenia Konstytucji Rzeczypospolitej. Możliwe, że jako eksplorator sprzętu militarnego z czasów drugiej wojny światowej zna się na tym, ale sens prawa obowiązującego w państwie najwyraźniej jest dla niego zagadką. Mówiąc, że według niego "zamieszanie wokół SN godzi w powagę państwa oraz tej instytucji" nie doprecyzował, kto próbuje niszczyć konstytucyjny sens funkcjonowania Sądu Najwyższego. Z tupetem mówi o niezbędnej u pierwszej prezes Sądu Najwyższego refleksji prawnej, ale nie uwzględnia naruszenia prawa w nonsensownej "propozycji". O ile jego wiara, że wszyscy będą przestrzegać prawa nie jest sytuacyjnym sloganem, to nie może między innymi siebie wyabstrahować z takiego postulatu. Uczestnicząc w próbie naruszenia Konstytucji w wykonaniu P. i S. prawdopodobnie wyobraża sobie, że prawo może funkcjonować "częściowo". O ile mówi, że "zawsze warto być elastycznym i otwartym na dialog i w związku z tym ma nadzieję, że tutaj również nie dojdzie do żadnego złamania przepisów" to trzeba jemu i P. i S. tego życzyć, żeby zrezygnowano z naruszeń Konstytucji wobec sensownej infrastruktury prawnej, która współkształtuje obowiązujące w Polsce prawo.

  Odpowiedz
 • Zenon(2018-06-22 09:51) Zgłoś naruszenie 54

  Tak trzymać p.Gersdorf.Trzeba się przeciwstawiać tym prawnym barbarzyńcom.

  Odpowiedz
 • jul(2018-06-30 09:37) Zgłoś naruszenie 00

  dworczyk wsadzaj moją kasę do skarpety - bo już niedługo nieuku nie będziesz miał co robić i z czego żyć - jak "pan prezydent" zostanie na następną kadencję - to ja jestem ojciec rydzyk

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie