statystyki

Na Ukrainie bez zmian. Tymoszenko kontra Poroszenko

autor: Michał Potocki18.06.2018, 07:26; Aktualizacja: 18.06.2018, 07:36
Petro Poroszenko

Hrojsman wciąż jest kojarzony jako człowiek Poroszenki. Nie zadeklarował też nigdy, że zamierza pójść własną drogą. Gdyby to zrobił, poparcie by mu wzrosło.źródło: ShutterStock

Dwie trzecie Ukraińców czeka na nowe twarze w polityce. Tymczasem pierwsze skrzypce wciąż grają ludzie obecni w niej od lat 90. XX w.

Ukraina wchodzi w fazę nieformalnej kampanii wyborczej przed przyszłorocznymi podwójnymi wyborami. Prezydent Petro Poroszenko gra o reelekcję i utrzymanie pozycji pierwszej siły w parlamencie. Prowadząca w sondażach Julia Tymoszenko – o zmianę obozu władzy w Kijowie.

W piątek odbyła się konwencja programowa Ojczyzny, partii kierowanej przez byłą premier, nieukrywającą swoich ambicji prezydenckich. Forum pod hasłem „Nowy kurs Ukrainy” i nawiązujące do osiągnięć Franklina Roosevelta i Konrada Adenauera poprzedziła gigantyczna kampania reklamowa. Ojczyzna oplakatowała cały Kijów, zajmując 40 proc. wszystkich ulicznych reklam wielkoformatowych. Tymoszenko przedstawiła na nim swoją wizję kraju. Wizję zawierającą dużą dawkę politycznego mesjanizmu oraz obietnicę przekształcenia Ukrainy w europejski Singapur.


Pozostało jeszcze 81% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie