statystyki

Czy i jak dokręcić śrubę Zuckerbergowi?

autor: Jakub Kapiszewski18.04.2018, 07:52; Aktualizacja: 18.04.2018, 08:21
Za złamanie ugody z Federalną Komisją Handlu FB może zapłacić karę ponad biliona dolarów

Za złamanie ugody z Federalną Komisją Handlu FB może zapłacić karę ponad biliona dolarówźródło: ShutterStock

Prezes FB odbiera zaproszenia na przesłuchania od europejskich parlamentarzystów, a w USA trwa debata, jak uregulować działalność firmy

Chociaż Mark Zuckerberg przeżył 10 godzin przesłuchań na Kapitolu, to może nie być koniec jego wystąpień przed ustawodawcami. W zeszłym tygodniu zaproszenie do Parlamentu Europejskiego ponowiła komisarz ds. sprawiedliwości Věra Jourová.

Gdy zamykaliśmy to wydanie DGP, trwało spotkanie Andrusa Ansipa, wiceszefa komisji odpowiedzialnego za jednolity rynek cyfrowy, z Zuckerbergiem i prezesem Google’a Sundarem Pichaiem w San Francisco.

Facebooka na oku ma również komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager, która w ub.r. nałożyła na firmę 122 mln dol. kary za wprowadzenie komisji w błąd co do szczegółów transakcji kupna przez serwis komunikatora internetowego Whatsapp. A portal przyznał w ubiegłym tygodniu, że w skandalu Cambridge Analytica mogły ucierpieć dane 2,7 mln użytkowników z Unii Europejskiej. Dlatego ignorowanie europejskich parlamentarzystów (a wizyty w Izbie Gmin domagają się też posłowie z Wielkiej Brytanii) może nie być najlepszym pomysłem z biznesowego punktu widzenia.


Pozostało jeszcze 72% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie