statystyki

Czy i jak dokręcić śrubę Zuckerbergowi?

autor: Jakub Kapiszewski18.04.2018, 07:52; Aktualizacja: 18.04.2018, 08:21
Za złamanie ugody z Federalną Komisją Handlu FB może zapłacić karę ponad biliona dolarów

Za złamanie ugody z Federalną Komisją Handlu FB może zapłacić karę ponad biliona dolarówźródło: ShutterStock

Prezes FB odbiera zaproszenia na przesłuchania od europejskich parlamentarzystów, a w USA trwa debata, jak uregulować działalność firmy

Chociaż Mark Zuckerberg przeżył 10 godzin przesłuchań na Kapitolu, to może nie być koniec jego wystąpień przed ustawodawcami. W zeszłym tygodniu zaproszenie do Parlamentu Europejskiego ponowiła komisarz ds. sprawiedliwości Věra Jourová.

Gdy zamykaliśmy to wydanie DGP, trwało spotkanie Andrusa Ansipa, wiceszefa komisji odpowiedzialnego za jednolity rynek cyfrowy, z Zuckerbergiem i prezesem Google’a Sundarem Pichaiem w San Francisco.

Facebooka na oku ma również komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager, która w ub.r. nałożyła na firmę 122 mln dol. kary za wprowadzenie komisji w błąd co do szczegółów transakcji kupna przez serwis komunikatora internetowego Whatsapp. A portal przyznał w ubiegłym tygodniu, że w skandalu Cambridge Analytica mogły ucierpieć dane 2,7 mln użytkowników z Unii Europejskiej. Dlatego ignorowanie europejskich parlamentarzystów (a wizyty w Izbie Gmin domagają się też posłowie z Wielkiej Brytanii) może nie być najlepszym pomysłem z biznesowego punktu widzenia.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie