"Postanowiliśmy dziś, że wspólnie na poziomie regionalnym powołamy zespół programowy, który zacznie zbliżać nasze punkty widzenia i pomysły na rozwój Pomorza Zachodniego" - powiedział dziennikarzom w Szczecinie zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz (PO).

"Na poziomie regionalnym dotychczasowa współpraca jest bardzo dobra i ona bardzo dobrze rokuje, ale chcielibyśmy, żeby współpraca nie ograniczała się tylko do sejmiku, ale żeby zejść niżej do powiatów i tam wspólnie przygotowywać listy i program dla poszczególnych miejsc" - dodał.

"Budujemy w tej chwili koalicję do sejmików wojewódzkich na terenie całej Polski z PO" - powiedziała z kolei przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer po spotkaniu z Geblewiczem. Jak dodała, "budujemy minimum programowe, a potem będę rozmowy dotyczące szczegółów technicznych budowy list".

Zdaniem Lubnauer wspólny program Nowoczesnej i PO dla Pomorza Zachodniego może stać się bazą do budowy kolejnych koalicji w miastach, powiatach i miasteczkach.

"Przedstawiciele Nowoczesnej z regionu i PO z regionu będą w stanie stworzyć bardzo atrakcyjną ofertę dla Polaków. Są też propozycje ogólnopolskie. Myślę, że to co powstanie tutaj, wpisze się również w scenariusz, który piszemy w całej Polsce" - powiedziała Lubnauer.