statystyki

Wildstein: Establishment chce mieć władzę, dużo łatwiej władać zakompleksionym narodem [WYWIAD]

autor: Robert Mazurek09.02.2018, 07:03; Aktualizacja: 09.02.2018, 08:46
Polacy czują się obrażeni przez Żydów, niesprawiedliwie potraktowani. A to się od razu przenosi na całe narody i nie mówimy o zachowaniach jednostek, lecz o postawach całej nacji. I trzeba robić wszystko, by to tonować, ale takie zjawiska zachodzą też w Izraelu

Polacy czują się obrażeni przez Żydów, niesprawiedliwie potraktowani. A to się od razu przenosi na całe narody i nie mówimy o zachowaniach jednostek, lecz o postawach całej nacji. I trzeba robić wszystko, by to tonować, ale takie zjawiska zachodzą też w Izraeluźródło: Dziennik Gazeta Prawna/Inne

- To nonsens przepraszać za Marzec ’68. Bo to była kampania komunistyczna. I tak jak wcześniej rozprawiano się z podziemiem, inteligencją, duchowieństwem i chłopami, tak w końcu przyszła kolej na Żydów - mówi Bronisław Wildstein publicysta, dziennikarz, pisarz, działacz opozycji antykomunistycznej.

Dlaczego oni nas nie lubią?

Coś jest na rzeczy. Wśród Żydów istnieje zła pamięć o Polsce jako ziemi zagłady, to raz. I sami się o to prosimy, to dwa.

Co to znaczy, że się prosimy?

Zobacz, jaki przekaz idzie w świat. Co teraz pisze „Newsweek” i jego naczelny, żaden Żyd, Aryjczyk taki, że mógłby występować w folderach reklamowych NSDAP!

Przestań...

A dlaczego?

A zostawisz to w wywiadzie?

Oczywiście. Co Tomasz Lis eksponuje na okładce? „Antysemityzm w służbie PiS”. To już nie są bajania Jana Tomasza Grossa, to oficjalny przekaz rozpoznawalnego w całym świecie tytułu, jakim jest „Newsweek”. Ludzie w Izraelu słyszą, że obecna polska władza wykorzystuje antysemityzm. I kto to przekazuje? Żadni Żydzi, tylko Polacy, Aryjczycy to przyznają. I ty się dziwisz, że w Izraelu cały czas żywe są antypolskie emocje?

Przecież nie Lis je wywołał.

On je tylko napędza, ale oczywiście one są dużo poważniejsze i zrozumiałe.

To po kolei.

Skoro tak, to zacznijmy od tego, że nie wszyscy Żydzi nas nie lubią.

Ale niestety wielu.

Nie rozumiemy tej złej pamięci, ale wczujmy się w sytuację Żydów w czasie wojny. Żydów, ludzi szczutych, ludzi, którym zawsze groziła śmierć. I niektórzy ratują się cudem, widząc jednak wokół wymordowanie całej rodziny, całego narodu. I jaką oni pamięć wynoszą z tego czasu? Niewyobrażalnego koszmaru i traumy. Co człowiek po czymś takim czuje? Strach i zagrożenie, którego źródłem są wszyscy. Polacy też, jak najbardziej.

Rozumiem, że nie chcą tu przyjeżdżać, bo Polska to przeklęta ziemia. Ale ludzie, ale naród – dlaczego my też jesteśmy przeklęci?

Z perspektywy takich ludzi pomocy zawsze było zbyt mało. Człowiek, który szuka ratunku, tak to postrzega: widzi ludzi obojętnych, widzi tych, którzy nie pomogli, a – jego zdaniem – mogli. To niesprawiedliwa pamięć, lecz ta niesprawiedliwa pamięć jest oczywista. Każdy by ją miał.


Pozostało jeszcze 86% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (13)

 • Naród polski ma swój kres cierpliwości(2018-02-09 09:10) Zgłoś naruszenie 2814

  Spadkobiercy KGB i Springera robią swoją krecią robotę i kiedyś za to zaplacą. Krecią robotę robią totalne targowice, które okradali naród przy prywatyzacji jak i reprywatyzacji. Te pseudo-elity to zło czynione Polsce.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Od KGB i UB przebarwili się na POst....świętych(2018-02-09 09:03) Zgłoś naruszenie 229

  POstkomucjhom się w główkach przemeblowało. Będą teraz świętsi o Papieża byle tylko polskiemu narodowi dołożyć, zgodnie z tradycją targowicką. Ale naród WAS W WYBORACH ZAŁATWI NA CACY - MAM TAKĄ NADZIEJ, ,A sam pewność, że na wrogów Polski nie zagłosuję.

  Odpowiedz
 • Koniec systemu KGB/UB/SB, a białe róże(2018-02-09 11:39) Zgłoś naruszenie 157

  Targowica -czyli PO i Rzepliński, którzy w VI 2015r łamali Konstytucję RP Ustw(k)ą o TK, by PO miało 14/15 sędziów dyspozycyjnych (nie jedyny raz), a białe róże są jak akcje pod fałszywą flagą ,jeżeli wiesz co to oznacza. Kasta (część "postalinowskiej" retoryki WS): i reprywatyzacja gdzie 130 latka traktuje się jak żyjącego. Państwo teoretyczne , którego jesteś wyznawcą rozpada się i to jest powód werbalnego kwiku i utraty wpływów i przywilejów, oraz niemożliwość dalszego rozkradania państwa polskiego w imię obcych interesów. Bene.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • olala(2018-02-11 00:37) Zgłoś naruszenie 54

  chłop bredzi, a inni bredzący propisowcy wtórują mu w komentarzach

  Odpowiedz
 • Hegel(2018-02-10 00:36) Zgłoś naruszenie 514

  Mamy politykę historyczna, którą cały świat potępia. Doprowadziła do konfliktu ze wszystkimi naszymi sąsiadami. Z czego najbardziej się cieszy Rosja. Polityka dumy narodowej to bajania, ...po ścianie. Przez takich jak Wildstein mamy obecnie nagonkę na inaczej myślących. Wstyd...

  Odpowiedz
 • atoja(2018-02-09 19:35) Zgłoś naruszenie 417

  A Wildstein zachowuje się jak Jüdischer Ordnungsdienst za okupacji...

  Odpowiedz
 • Realista(2018-02-11 03:53) Zgłoś naruszenie 30

  Dobry Murzyn, chyba zasłużył chociaż na piwo? Bardzo się stara...

  Odpowiedz
 • Neron(2018-02-10 10:11) Zgłoś naruszenie 22

  Dość już tych bredni tzw. działaczy opozycji antykomunistycznej.

  Odpowiedz
 • Hegel(2018-02-10 00:36) Zgłoś naruszenie 211

  Mamy politykę historyczna, którą cały świat potępia. Doprowadziła do konfliktu ze wszystkimi naszymi sąsiadami. Z czego najbardziej się cieszy Rosja . Polityka dumy narodowej to bajania, ...po ścianie. Przez takich jak Wildstein mamy obecnie nagonkę na inaczej myślących. Wstyd...

  Odpowiedz
 • abcd(2018-02-12 13:51) Zgłoś naruszenie 10

  Kto wymyslil polskie obozy? Leszek Żebrowski mówi o roku 1968 https://www.youtube.com/watch?v=vZGXjAnbges&feature=youtu.be#t=31m10s

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie