statystyki

Wildstein: Establishment chce mieć władzę, dużo łatwiej władać zakompleksionym narodem [WYWIAD]

autor: Robert Mazurek09.02.2018, 07:03; Aktualizacja: 09.02.2018, 08:46
Polacy czują się obrażeni przez Żydów, niesprawiedliwie potraktowani. A to się od razu przenosi na całe narody i nie mówimy o zachowaniach jednostek, lecz o postawach całej nacji. I trzeba robić wszystko, by to tonować, ale takie zjawiska zachodzą też w Izraelu

Polacy czują się obrażeni przez Żydów, niesprawiedliwie potraktowani. A to się od razu przenosi na całe narody i nie mówimy o zachowaniach jednostek, lecz o postawach całej nacji. I trzeba robić wszystko, by to tonować, ale takie zjawiska zachodzą też w Izraeluźródło: Dziennik Gazeta Prawna/Inne

- To nonsens przepraszać za Marzec ’68. Bo to była kampania komunistyczna. I tak jak wcześniej rozprawiano się z podziemiem, inteligencją, duchowieństwem i chłopami, tak w końcu przyszła kolej na Żydów - mówi Bronisław Wildstein publicysta, dziennikarz, pisarz, działacz opozycji antykomunistycznej.

Dlaczego oni nas nie lubią?

Coś jest na rzeczy. Wśród Żydów istnieje zła pamięć o Polsce jako ziemi zagłady, to raz. I sami się o to prosimy, to dwa.

Co to znaczy, że się prosimy?

Zobacz, jaki przekaz idzie w świat. Co teraz pisze „Newsweek” i jego naczelny, żaden Żyd, Aryjczyk taki, że mógłby występować w folderach reklamowych NSDAP!

Przestań...

A dlaczego?

A zostawisz to w wywiadzie?

Oczywiście. Co Tomasz Lis eksponuje na okładce? „Antysemityzm w służbie PiS”. To już nie są bajania Jana Tomasza Grossa, to oficjalny przekaz rozpoznawalnego w całym świecie tytułu, jakim jest „Newsweek”. Ludzie w Izraelu słyszą, że obecna polska władza wykorzystuje antysemityzm. I kto to przekazuje? Żadni Żydzi, tylko Polacy, Aryjczycy to przyznają. I ty się dziwisz, że w Izraelu cały czas żywe są antypolskie emocje?

Przecież nie Lis je wywołał.

On je tylko napędza, ale oczywiście one są dużo poważniejsze i zrozumiałe.

To po kolei.

Skoro tak, to zacznijmy od tego, że nie wszyscy Żydzi nas nie lubią.

Ale niestety wielu.

Nie rozumiemy tej złej pamięci, ale wczujmy się w sytuację Żydów w czasie wojny. Żydów, ludzi szczutych, ludzi, którym zawsze groziła śmierć. I niektórzy ratują się cudem, widząc jednak wokół wymordowanie całej rodziny, całego narodu. I jaką oni pamięć wynoszą z tego czasu? Niewyobrażalnego koszmaru i traumy. Co człowiek po czymś takim czuje? Strach i zagrożenie, którego źródłem są wszyscy. Polacy też, jak najbardziej.

Rozumiem, że nie chcą tu przyjeżdżać, bo Polska to przeklęta ziemia. Ale ludzie, ale naród – dlaczego my też jesteśmy przeklęci?

Z perspektywy takich ludzi pomocy zawsze było zbyt mało. Człowiek, który szuka ratunku, tak to postrzega: widzi ludzi obojętnych, widzi tych, którzy nie pomogli, a – jego zdaniem – mogli. To niesprawiedliwa pamięć, lecz ta niesprawiedliwa pamięć jest oczywista. Każdy by ją miał.


Pozostało 86% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (13)

 • Naród polski ma swój kres cierpliwości(2018-02-09 09:10) Zgłoś naruszenie 2814

  Spadkobiercy KGB i Springera robią swoją krecią robotę i kiedyś za to zaplacą. Krecią robotę robią totalne targowice, które okradali naród przy prywatyzacji jak i reprywatyzacji. Te pseudo-elity to zło czynione Polsce.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Od KGB i UB przebarwili się na POst....świętych(2018-02-09 09:03) Zgłoś naruszenie 229

  POstkomucjhom się w główkach przemeblowało. Będą teraz świętsi o Papieża byle tylko polskiemu narodowi dołożyć, zgodnie z tradycją targowicką. Ale naród WAS W WYBORACH ZAŁATWI NA CACY - MAM TAKĄ NADZIEJ, ,A sam pewność, że na wrogów Polski nie zagłosuję.

  Odpowiedz
 • Koniec systemu KGB/UB/SB, a białe róże(2018-02-09 11:39) Zgłoś naruszenie 157

  Targowica -czyli PO i Rzepliński, którzy w VI 2015r łamali Konstytucję RP Ustw(k)ą o TK, by PO miało 14/15 sędziów dyspozycyjnych (nie jedyny raz), a białe róże są jak akcje pod fałszywą flagą ,jeżeli wiesz co to oznacza. Kasta (część "postalinowskiej" retoryki WS): i reprywatyzacja gdzie 130 latka traktuje się jak żyjącego. Państwo teoretyczne , którego jesteś wyznawcą rozpada się i to jest powód werbalnego kwiku i utraty wpływów i przywilejów, oraz niemożliwość dalszego rozkradania państwa polskiego w imię obcych interesów. Bene.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • olala(2018-02-11 00:37) Zgłoś naruszenie 54

  chłop bredzi, a inni bredzący propisowcy wtórują mu w komentarzach

  Odpowiedz
 • Hegel(2018-02-10 00:36) Zgłoś naruszenie 515

  Mamy politykę historyczna, którą cały świat potępia. Doprowadziła do konfliktu ze wszystkimi naszymi sąsiadami. Z czego najbardziej się cieszy Rosja. Polityka dumy narodowej to bajania, ...po ścianie. Przez takich jak Wildstein mamy obecnie nagonkę na inaczej myślących. Wstyd...

  Odpowiedz
 • atoja(2018-02-09 19:35) Zgłoś naruszenie 418

  A Wildstein zachowuje się jak Jüdischer Ordnungsdienst za okupacji...

  Odpowiedz
 • Neron(2018-02-10 10:11) Zgłoś naruszenie 32

  Dość już tych bredni tzw. działaczy opozycji antykomunistycznej.

  Odpowiedz
 • Realista(2018-02-11 03:53) Zgłoś naruszenie 30

  Dobry Murzyn, chyba zasłużył chociaż na piwo? Bardzo się stara...

  Odpowiedz
 • Hegel(2018-02-10 00:36) Zgłoś naruszenie 211

  Mamy politykę historyczna, którą cały świat potępia. Doprowadziła do konfliktu ze wszystkimi naszymi sąsiadami. Z czego najbardziej się cieszy Rosja . Polityka dumy narodowej to bajania, ...po ścianie. Przez takich jak Wildstein mamy obecnie nagonkę na inaczej myślących. Wstyd...

  Odpowiedz
 • abcd(2018-02-12 13:51) Zgłoś naruszenie 10

  Kto wymyslil polskie obozy? Leszek Żebrowski mówi o roku 1968 https://www.youtube.com/watch?v=vZGXjAnbges&feature=youtu.be#t=31m10s

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie