Do zdarzenia doszło w środę. "Z naszych ustaleń wynika, że 52-letni mieszkaniec Kielc, kierujący BMW, zjechał w stronę zatoki autobusowej i uderzył w przystanek. Pierwsze badanie wykazało, że kierowca miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu" – informował wówczas oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach st. sierż. Karol Macek.

W wypadku rannych zostało pięć osób. Jedna z nich, 77-letnia kobieta, w wyniku odniesionych obrażeń zmarła w szpitalu.

„Obecnie w szpitalu przebywa jedna osoba, która ucierpiała w tym zdarzeniu. Jej stan jest poważny, ale stabilny” – przekazała w piątek PAP rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach Anna Mazur-Kałuża.

Kierowca BWM usłyszał w piątek "zarzut sprowadzenia w stanie nietrzeźwości katastrofy w ruchu lądowym z następstwem w postaci śmierci jednej osoby, oraz zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości". "Podejrzany częściowo przyznał się do popełnienia pierwszego z zarzucanych mu czynów, natomiast w całości do drugiego z nich" – poinformował w komunikacie rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz. Dodał, że mężczyzna złożył wyjaśnienia, których treści, ze względu na dobro śledztwa, prokuratura nie może podać.

Prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Kielcach wniosek o areszt dla mężczyzny. Podejrzanemu grozi do 18 lat więzienia.

Świętokrzyscy policjanci wystosowali apel do osób, które były świadkami wypadku. „Prosimy świadków tego zdarzenia oraz ewentualne osoby, które doznały obrażeń ciała, a po zaistnieniu tego wypadku oddaliły się z przystanku, o zgłaszanie się do Wydziału Przestępstw i Wykroczeń w Ruchu Drogowym KMP w Kielcach przy ul. Kołłątaja 4, lub kontakt telefoniczny pod nr telefonu 41 349 37 39 albo 997” – przekazali policjanci. (PAP)

autor: Piotr Grabski

edytor: Danuta Starzyńska-Rosiecka