Obniżony wiek emerytalny jak liberum veto. Rzońca: Kto odważy się zmienić przepisy? [WYWIAD]

autor: Bartek Godusławski, Grzegorz Osiecki14.11.2017, 07:52; Aktualizacja: 14.11.2017, 08:08
"PiS najpierw obniżył wiek emerytalny i jednym zapisem skazał Polaków na głodowe emerytury."

"PiS najpierw obniżył wiek emerytalny i jednym zapisem skazał Polaków na głodowe emerytury."źródło: ShutterStock

- Jaka siła polityczna ponownie podwyższy wiek emerytalny, skoro wówczas inne ugrupowanie natychmiast weźmie odwrócenie tych zmian na sztandary? - pyta Andrzej Rzońca.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (12)

  • Leo(2017-11-14 09:01) Zgłoś naruszenie 95

    Przeczytałem tytuł i pierwszy akapit. Jak dla łgarzy, to i tak zbyt dużo.

    Odpowiedz
  • ?(2017-11-14 09:07) Zgłoś naruszenie 71

    wielu było takich co obiecywali, a który z nich dotrzymał słowa?

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2017-11-14 09:17) Zgłoś naruszenie 237

    Osobiście uważam że głównych menedżerów PO należy jak najszybciej zebrać ,aresztować ,wsadzić do kamieniołomów ,dać trotyl do wysadzania skał ( do innej fachowej pracy sie nie nadają) -gdzie mieli by pracować w szkodliwych i nieb warunkach pracy przez 52 lata z sobotami i świętami bez dni zamiennie wolnymi oraz dyżurami domowymi art 151KP ze znaczkiem 3.. każde chorobowe powinni mieć na odmianę odliczane od stażu pracy -art 12 Ustawy Pomostowej.

    Odpowiedz
  • Skoro jest tak źle to dlaczego jest lepiej bez PO (2017-11-14 09:24) Zgłoś naruszenie 169

    Typowo balcerowiczowski klimat. Wystarczyło nie kraść jak za PO i starcza dla "wszystkich" Polaków, a że koryto skrócono dla zółodziejskiej POstkomuny to i wycie silniejsze . Nigdy więcej POstkomuny!

    Odpowiedz
  • Inspektor PO(2017-11-14 09:29) Zgłoś naruszenie 166

    Cały problem z POdnoszeniem wieku emerytalnego wziął się z tego że cwaniaki na STOLCACH w PO nie płaciły całych składek ZUS od swoich niebotycznych dochodów a potem wiedząc że na emeryturze dostaną grosze chcieli być do swoich stołków przyklejeni dożywotnio. No ale przegrali i trzeba beknąć –a tu chyba jeden Platfus się uchował.

    Odpowiedz
  • Pamietaj wnuku 500+(2017-11-14 09:38) Zgłoś naruszenie 66

    Pamietaj wnuku 500+. Tylko dziadek z kominowa emerytura PiSowska dotowana przez ubozszych, w tym przez biednych emerytow, zapewni ci studia na Harvard University.

    Odpowiedz
  • xxx(2017-11-14 09:54) Zgłoś naruszenie 68

    Odważy się to zrobić PiS i to już niedlugo. Gdy zdobędzie pełnię władzy, skończą się karesy, 500+, przywileje.Z suwerenem nie trzeba się będzie liczyć. A katastrofę emerytalną trzeba będzie odsunąć.

    Odpowiedz
  • Popieram...(2017-11-14 10:12) Zgłoś naruszenie 61

    Popieram zwolnienie swiadczen emerytalnych z PIT, ale do wysokosci sredniego wynagrodzenia krajowego.

    Odpowiedz
  • IP(2017-11-14 13:25) Zgłoś naruszenie 83

    jezeli chodzi o rzekomą katastrofę emerytalno finansową to:Przecież za komuny kasa z ZUSu była inwestowana w budowę tych wszystkich zakładów ,budowli i firm które naćpany były Premier wyprzedawał jak narkoman "rodowe srebra". Tyle ,że forsa z tych prywatyzacji już nie wróciła do ZUSu ,została wydana na wycieczki do Maciu Piciu i przeciwPOwodziowe Stadiony Narodowe. W tej sytuacji brak środków finansowych nie biorąc pod uwagę Premierowskiej Emerytury Krzywonos i jeszcze wielu grup SBków tłumaczona jest potrzebą pracy młodszych pokoleń na obecnych emerytów. Ludzie nie dawajcie sobie wyprać mózgi przez TVNi POdobnych.. tych firm za komuny Rosja Radziecka nam nie wybudowała.

    Odpowiedz
  • taxi(2017-11-14 13:51) Zgłoś naruszenie 52

    zachęca młodych polakow do zakładanie własnych firm, ale sam jak 30 latek z ramienia PO zasiadał w radzie polityki pieniężnej za przez 6 lat za skromne 25 tys miesięcznie, czyli jest ustawiony forever

    Odpowiedz
  • Spostrzegawczy!(2017-11-14 16:00) Zgłoś naruszenie 74

    A Rzońca -urodzony w 1977r -uczył się ,uczył -pewnie mamusia finansowała a może budżet czyli inni pracujacy? Kim był tatus tego pana. Jaką pracą się hańbił pan A Rzońca ? poza teoretyzowaniem ,kocha grać w piłkę zapewne z Donaldem. czy też ćpał -tego nie wiemy ,zakładamy że nie a czy pracował przy wysokich ciśnieniach lub na urządzeniach o wysok temp? a może przy promieniowaniu jonizującym ,albo znacznym halasie , a może odlozył coś na ZUS z własnej pracy -prawie nic! --no to co On sie wypowiada , na czym on się zna ,na liczbach ? Niech zapyta się Tuska co zrobiłeś z forsą z prywatyzacji którą za komuny ZUS inwestował państwowo w różne zakłady.! Pan rzońca powinien pracować jeszcze bardzo długo aby zapracować na jakąkolwiek emeryturę. Jestem za tym aby każdy w trakcie studiow jako warunek ich ukończenia popracował za murarza na budowie lub piekarza w piekarni. Po co? aby nauczył się szanować ludzki trud.

    Odpowiedz
  • cytur(2017-11-14 16:18) Zgłoś naruszenie 54

    Nawiedzony POkręcony z uczciwego stada się odezwał. A o kamienicach nic nie wspomniał.

    Odpowiedz