Minister Kowalczyk pytany na antenie Polsat News o zmianach w rządzie powiedział, że premier Szydło mówiła "o pewnej rekonstrukcji rządu i na pewno jakieś tam drobne zmiany będą i powinny być".

Kowalczyk przypomniał, że "sondaże są dobre", jego zdaniem to "dowód na to, że wyborcy dobrze oceniają rząd Prawa i Sprawiedliwości".

Szef Stałego Komitetu Rady Ministrów zaznaczył, że "jesteśmy pierwszym rządem, który realizuje bardzo konsekwentnie swoje obietnice wyborcze".

Rzecznik rządu Rafał Bochenek poinformował PAP, że 6 listopada premier Beata Szydło przedstawiła szefowi PiS plan rekonstrukcji rządu, która będzie miała charakter strukturalny. Jak dodał, zaproponowane zmiany są obecnie konsultowane. Podkreślił, że "zmiany personalne w składzie Rady Ministrów będą wynikiem zaproponowanych zmian strukturalnych".

Dokonanie zmian w rządzie premier Szydło zapowiedziała pod koniec października; nie podała, kto ma z niego odejść, ani kim będą nowi ministrowie. Jak wówczas mówiła, decyzje w tej sprawie omawia z prezesem PiS. Powiedziała wtedy, że poinformuje o nich w ciągu kilkunastu dni. (PAP)

autor: Mariusz Polit