Producenci: akcyzę na płyny do e-papierosów wprowadzać stopniowo

23.10.2017, 14:06; Aktualizacja: 23.10.2017, 14:14
Obłożenie podatkiem akcyzowym płynów do e-papierosów w wersji proponowanej przez rząd doprowadzi do upadku większości polskich firm działających na tym rynku i sprawi, że wielu Polaków wróci do palenia tytoniu – uważają przedstawiciele branży papierosów elektronicznych.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (19)

  • Kerran(2017-10-23 17:02) Zgłoś naruszenie 190

    Moi drodzy... Jeśli chcecie już przytaczać jakieś badania to wraz z odnośnikiem do danej treści! Powoływanie się na Japońskich naukowców ma tyle sensu co wierzyć w twierdzenie że ziemia jest płaska. Jeśli mamy już twierdzić że e-papierosy są szkodliwe to przedstawię wam twarde dowody o waszych kłamstwach!!!! Rząd Wielkiej Brytanii wprowadził właśnie kampanię informacyjną pod tytułem: STOP TOBER (Link: https://www.nhs.uk/oneyou/stoptober/home#pbWuFLkywyjclr67.97), co świadczy o zupełnie innym pojęciu i podejściu do danego tematu. Tak! Rząd UK dba o swoich obywateli i podchodzi do tematu po ludzku. Skoro są odpowiednie metody do walki z używaniem tytoniu to dlaczego nie informować o tym ludzi! Reasumując. Wolę wierzyć w naukowców z UK niż z Japonii... Ci pierwsi bardziej do mnie przemawiają. Bo po co mają szkodzić innym? Dla kasy? Nieeee! Co innego u nas w Polsce. Tylko proszę nie nazywać mnie Totalną opozycją!!!

    Odpowiedz
  • Przemek(2017-10-23 17:18) Zgłoś naruszenie 150

    Kto sam używa e-papierosów ten wie jak organizm wraca do normy po odstawieniu śmierdzącej wersji w postaci tradycyjnych papierosów na rzecz elektronicznych. Wraca węch, wraca apetyt, odbudowujemy kondycję, lepsze ukrwienie, znika ból głowy, znika poranne kasłanie, płuca są wydolniejsze. Koncernom tytoniowym marzy się, aby zlikwidować e-papierosy w Polsce, a nasz rząd idzie im na rękę. Jeśli sam tego nie doświadczyłeś, a nie używasz e-papierosów wystarczy poczytać wpisy Pana dr Mirosława Dworniczaka. Poniżej jeden z wielu ciekawych artykułów, gdzie podawane są konkretne dane: https://starychemik.wordpress.com/2011/05/25/kolejny-ciekawy-komentarz-prof-siegela/

    Odpowiedz
  • Katarzyna(2017-10-23 17:26) Zgłoś naruszenie 130

    Mój mąż rzucił zwykłe papierosy dzięki elektronicznym, dużo lepiej się czuje, a jego badania wychodzą znacznie lepsze niż wcześniej. Elektronicznego papierosa pali już 7 lat. Nie wyobrażam sobie by wrócił do zwykłych papierosów. Ludzie piszą artykuły o tych papierosach tak jak im za to zapłacą. Rząd oszukuje wszystkich. Stracili dochód ze zwykłych papierosów to szukają go w e-papierosach i nie łudźcie się, że rząd chce zniechęcić do palenia, rząd chce kasę. Skądś w końcu trzeba wziąć pieniądze na 500+ i zawiązać budżet. Szkoda tylko, że budżet będzie tylko na papierze, rozwinie się szara strefa, a ludzi palących uderzy po kieszeni. Akcyza wprowadzana powoli przez kilka lat to rozsądne rozwiązanie kupujący by aż tak tego nie odczul, a i przedsiębiorcom było by łatwiej. W końcu rząd miał wspierać małe i średnie firmy szkoda.

    Odpowiedz
  • Ins4nity(2017-10-23 17:34) Zgłoś naruszenie 110

    Do wszystkich, którzy wprowadzają dezinformację powołując się na fake-newsy : WSZYSTKIE KOMENTARZE, Z KTÓRYCH WYNIKA, ŻE E-PAPIEROSY SĄ BARDZIEJ SZKODLIWE NIŻ ICH TRADYCYJNE ODPOWIEDNIKI TO JAWNA MANIPULACJA I ZWYKŁE KŁAMSTWA! E-papierosy są (według różnych badań, wśród których mamy nawet te przeprowadzone i opublikowane przez Public Health England ) do 99% MNIEJ SZKODLIWE ! Dodatkowo wykazano, że w ich przypadku RYZYKO BIERNEGO PALENIA ZOSTAŁO ZREDUKOWANE DO 99% względem zwykłych papierosów. Rzetelne i niezależne badania na ten temat są skutecznie odsiewane od informacji jakie docierają do Polaków w ostatnim czasie. Paliłem papierosy przez 7 lat, już tydzień po przejściu na epapierosy odczułem poprawę zmysłów zapachu i smaku. Polepszyła się także moja kondycja ogólna a kaszel palacza zniknął bezpowrotnie. Oczywiście, badania, które mówią co innego istnieją, ale opierają się na specjalnie ************** doświadczeniach, które przeprowdza się w warunkach nieosiągalnych dla żadnego e-palacza. Dla przykładu- wspomniane dawki formaldehydu, które przytacza pan z pierwszego komentarza pod tym artykułem , ujawniają się w momencie kiedy zespół grzewczy epapierosa jest już w stanie, w którym straciło swoje wszystkie pierwotne właściwości! Nie ma możliwości aby tak zużyty element epapierosa znalazł się w urządzeniu, którego używa e-palacz. Proszę także zwrócić uwagę jak słabo zostały napisane trzy pierwsze komentarze (i, że zostały opublikowane zaraz po tym jak wyświetlił się artykuł) pod tym artykułem- ktoś celowo wprowadza dezinformację, powołując się na kłamstwa o epapierosach!

    Odpowiedz
  • Damian(2017-10-23 17:51) Zgłoś naruszenie 40

    Konkretniejsze wiadomości niż te z palca wyssane: http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/70263,,e-papieros-zmniejsza-ryzyko-zachorowania-na-choroby-nowotworowe Warto sięgać po sprawdzone wiadomości a nie Fake Newsy.

    Odpowiedz
  • Marek(2017-10-24 11:08) Zgłoś naruszenie 20

    Akcyza na e-papierosy to dzieło koncernów tytoniowych i element nieuczciwej konkurencji, branża tytoniowa od lat fabrykuje fałszywe badania (zob. najnowsze rewelacje dotyczące bubla zwanego IQOS). Akcyza ma za zadanie zniszczyć branżę zagrażającą, produkcji papierosów oni bogacą się kosztem naszego nieszczęścia.

    Odpowiedz
  • tyle w temacie(2017-10-23 16:15) Zgłoś naruszenie 015

    https://kobieta.onet.pl/zdrowie/zycie-i-zdrowie/e-papierosy-grozne-dla-zdrowia-moga-przyspieszyc-smierc-komorek-wywolac-raka-i/g4c5eq

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • za leczenie zapłacą podatnicy (2017-10-23 16:13) Zgłoś naruszenie 012

    Trza dbać o mamonę dla tych co niosa choroby i śmierć: .........Wreszcie są badania! E-papierosy bardziej rakotwórcze od zwykłych 27.11.2014, Badania naukowe jednak potwierdziły obawy Światowej Organizacji Zdrowia - elektroniczne papierosy są bardziej rakotwórcze od tradycyjnych. Uczeni porównali tytoniowe papierosy i e-papierosy pod kątem stężenia groźnych substancji powodujących raka. E-papierosy są groźniejsze od zwykłych. Z badań japońskich naukowców wynika, że mają nawet dziesięciokrotnie większy poziom substancji rakotwórczych. Raport dla japońskiego ministerstwa zdrowia opublikował Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, a dotarła do niego agencja AFP. Z dokumentu wynika, że z elektronicznych papierosów wydziela się rakotwórczy formaldehyd i acetaldehyd. Tego pierwszego było dużo więcej niż w tradycyjnych papierosach. Stężenie osiąga najwyższy poziom, gdy spirala grzałki e-papierosa jest najbardziej gorąca. W sierpniu Światowa Organizacja Zdrowia wezwała rządy, by zakazały sprzedaż e-papierosów nieletnim. Stwierdziła też, że stwarzają one poważne zagrożenie dla młodzieży i kobiet w ciąży. Kontakt z substancją wydzielaną przez e-papierosy ma też - według WHO - długoterminowe negatywne skutki dla rozwoju mózgu. Organizacja apelowała też, by nie palić ich w zamkniętych pomieszczeniach publicznych. W Stanach Zjednoczonych w latach 2011-2013 trzykrotnie zwiększyła się liczba osób sięgających po elektroniczne papierosy. Co czwarty spośród miliona młodych amerykańskich użytkowników nie palił wcześniej tych tradycyjnych..... http://zdrowie.dziennik.pl/nowotwory/artykuly/476331,badania-naukowcow-e-papierosy-bardziej-rakotworcze-od-zwyklych-elektroniczne-papierosy-powoduja-raka.html

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • wóda+tytoń+ prawem chronione(2017-10-23 16:19) Zgłoś naruszenie 014

    E-papierosy jak zwykłe. Szkodzą i powodują raka 27.08.2013, ......Według francuskich naukowców e-papierosy są równie niebezpieczne dla zdrowia palaczy aktywnych i biernych, jak zwykłe papierosy. Mamy złe wieści dla palaczy elektronicznych papierosów. Według najnowszych ustaleń francuskich naukowców z National Consumers Institute palenie e-papierosów może być tak samo groźne dla zdrowia jak zaciąganie się tradycyjnymi papierosami...... http://zdrowie.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/436329,e-papierosy-grozne-dla-zdrowia-jak-zwykle-papierosy-szkodza-i-powoduja-raka.html CIEKAWE DLACZEGO PRODUCENCI E-PAPIEROSÓW NIE WYTOCZYLI JESZCZE SPRAW O ODSZKODOWANIE POMIMO ŻE MINĘŁY 4 LATA ????

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz