statystyki

Kogo jeszcze zabolą skutki nawałnic?

autor: Tomasz Żółciak28.09.2017, 07:37; Aktualizacja: 28.09.2017, 08:07
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczakźródło: PAP
autor zdjęcia: Maciej Kulczyński

Samorządowcy poskarżyli się, że po sierpniowych kataklizmach mieli problemy z łącznością i brakiem paliwa. Możliwe, że na operatorów i właścicieli stacji spadnie nowy, drogi obowiązek – zapewnienia zasilania awaryjnego.

Jeszcze w tym tygodniu powinniśmy poznać rekomendacje międzyresortowego zespołu do oceny funkcjonowania systemu ratownictwa i zarządzania kryzysowego. Został on powołany przez premier Beatę Szydło w reakcji na sierpniowe nawałnice, które dotknęły ponad 170 gmin, a których skutki (m.in. w postaci zniszczonych budynków) odczuwalne są do dziś.

Szefem zespołu jest minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak. – Do 30 września przedstawi Radzie Ministrów sprawozdanie z realizacji zadań zespołu – informuje MSWiA. Nad rekomendacjami pracują m.in. urzędnicy z innych resortów (rolnictwa, cyfryzacji, energii, infrastruktury), wojewodowie z poszkodowanych regionów (Kujawsko-Pomorskie, Wielkopolskie i Pomorskie), szefowie służb oraz przedstawiciele Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Niewykluczone, że część tych rekomendacji dotknie operatorów komórkowych i właścicieli stacji benzynowych. MSWiA potwierdza, że w rozmowach z ministrem Błaszczakiem samorządowcy skarżyli się na trudności związane z brakiem dostaw energii (w kulminacyjnym momencie 11–12 sierpnia pozbawionych prądu było około 486 tys. odbiorców).


Pozostało jeszcze 73% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie