statystyki

Budowa muru na granicy USA z Meksykiem. Obietnica Trumpa nie jest realna

autor: Bartłomiej Niedziński28.08.2017, 07:23; Aktualizacja: 28.08.2017, 07:56
Prezydent Trump wrócił do jednej ze swoich kluczowych obietnic wyborczych – budowy muru na granicy z Meksykiem.

Prezydent Trump wrócił do jednej ze swoich kluczowych obietnic wyborczych – budowy muru na granicy z Meksykiem.źródło: ShutterStock

Nawet jeśli Donald Trump dostałby pieniądze na budowę bariery, to jej ukończenie w takim kształcie, o jakim mówił na początku, jest niewykonalne.

Prezydent Trump wrócił do jednej ze swoich kluczowych obietnic wyborczych – budowy muru na granicy z Meksykiem. Ale podobnie jak w przypadku kilku wcześniejszych jej realizacja nie będzie taka prosta, jak się amerykańskiemu prezydentowi wydawało.

– Obstrukcjonistyczni demokraci chcą, żebyśmy tego nie zrobili, ale wierzcie mi, nawet jeśli będziemy musieli doprowadzić do zamknięcia rządu, zbudujemy ten mur. W ten czy inny sposób będziemy mieć mur – oświadczył Trump w zeszłym tygodniu na wiecu w Arizonie. Zamknięcie rządu (government shutdown), czyli sytuacja, w której wskutek braku przyjętego budżetu przestaną pracować służby federalne poza absolutnie niezbędnymi, nastąpi, jeśli do 1 października, kiedy w USA zaczyna się rok budżetowy, Kongres nie osiągnie porozumienia w sprawie podniesienia limitu długu publicznego. Trump zamierza wykorzystać tę sytuację, by wymusić na Kongresie środki na budowę muru, za który zresztą w pierwotnej jego wersji zapłacić miały władze Meksyku.


Pozostało jeszcze 80% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie