Sejm przyjął w czwartek nowelę ustawy o zakazie propagowania komunizmu, która reguluje kwestie usunięcia obiektów budowlanych o charakterze nieużytkowym, np. pomników, gloryfikujących ustrój totalitarny. Obejmuje ona też zakazem nadawanie nazw propagujących totalitaryzm np. szkołom. Za nowelizacją opowiedziało się 408 posłów, 7 było przeciw, a 15 wstrzymało się od głosu.

Szłapka, zagłosował przeciwko noweli ustawy. W piątek na Twitterze zamieścił oficjalne pismo, w którym oświadcza, że zagłosował błędnie. "Jestem przeciwny symbolom komunistycznym. Chciałem wstrzymać się od głosu, ponieważ ustawa nie jest najlepsza" - napisał.

Szłapka zwrócił się w piśmie do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego informując o swojej pomyłce w czasie głosowania.

"W wyniku pomyłki zagłosowałem przeciwko ustawie o zmianie ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej" - podkreślił poseł. Jak dodał jego "intencją było wstrzymanie się od głosu w sprawie tego projektu".

Poseł Nowoczesnej zwrócił się do marszałka Kuchcińskiego z prośbą o zamieszczenie adnotacji z treścią swojego oświadczenia w protokole z posiedzenia Sejmu.